Chyběla vášeň, touha. Zbraně ale neskládáme | SK Slavia Praha
Více

Chyběla vášeň, touha. Zbraně ale neskládáme

Tomáš Vlček nejdříve soupeři zamezil ve skórování obětavým zákrokem na brankové čáře, ani on však nedokázal odvrátit porážku 0:1 na půdě Viktorie Plzeň. Příčiny neúspěchu i klíčové momenty popsal bezprostředně po konci duelu v Doosan Areně.

První venkovní prohra v ligovém ročníku, proč k ní došlo?
„Soupeř hrál přesně podle svého plánu a nám se ho nedařilo nabourat. Nakonec nás potrestal ze situace, v níž je nejnebezpečnější. Centr do vápna, sklepávačka a druhý míč. Nevím, co na to říct. Prohra je zdrcující, navíc přišla snad v nejhorší moment. Do konce ligy naštěstí zbývá ještě hodně zápasů, musíme se zvednout a všechny je bezpodmínečně zvládnout. Cíl zůstává stále stejný.“

Mrzí vás, že se nehrálo ve větší intenzitě? Viktoria měla náročný zápas v nohách.
Měli jsme to v plánu, bohužel se nám ale nepodařil přenést na hřiště. Plzeň dobře kouskovala hru, nemohli jsme se dostat do tempa. Chtěli jsme je zatlačit a pořádně do toho šlápnout, protože sami víme, jak jsou anglické týdny fyzicky vyčerpávající. Soupeř si pomáhal dlouhými míči, které naši snahu jednoduše otupily. Věřím, že se z toho poučíme."

V prvním poločase jste domácím na brankové čáře ukradl gól, to byl skvělý zákrok.
„K Chorému se nějak odrazil balon, viděl jsem, že Jindra nebyl v komfortní situaci, aby mohl chytat. V jakékoliv fázi sezony nechcete dostat gól. Kdybychom tam měli skočit hlavou, skočíme tam, tak jsme nastavení. Teď to vyšlo na mě, nepřemýšlel jsem. K bodům to ale bohužel nepomohlo.“

Proč nepřišla o přestávce nějaká změna, impuls?
„Něco jsme si řekli, velké zápasy rozhodují maličkosti. V nich jsme dnes byli druzí. Na posledních třiceti metrech nám chyběla síla, lehkost... Nedařilo se prakticky nic. Je to chyba celého týmu."

V čem vidíte největší problém?
Měli jsme připravené určité věci, aplikovat jsme je ale bohužel nezvládli. Málo jsme na soupeře tlačili a naopak mu nechali spoustu času na rozehrávku. Nebyli jsme vůbec nebezpeční, což mě vzhledem k náročnému programu Plzně obzvlášť štve."

Jak se seběhla situace u obdržené branky?
„Špatně jsme vyhodili míč, který si rychle našel Kopic a odcentroval ho do vápna. Chorý si nacouval do prostoru, kde jsme byli s Igohem, bohužel nás ale přehlavičkoval a dobře předložil spoluhráči. Ten pak propálil celou obranu a Jindra neměl šanci zasáhnout. Určitě si jednotlivé momenty a příčiny gólu rozebereme, aby se něco podobného neopakovalo.“

Viktoria stejně jako v Evropě potvrdila, že její defenziva se překonává jen velmi těžko.
„V této disciplíně jsou nesmírně silní, hlavně doma je prakticky nejde překonat. My měli ale čas na přípravu, věděli jsme, kudy by mohla vést cesta. Těžko se to kouše, takhle se o titul nebojuje. Prohra mě štve i kvůli fanouškům, kterých za námi znovu přicestoval neskutečný počet. Věřím, že se v posledních kolech semkneme a uděláme jim zaslouženou radost.“

Aktuálně

Slavia je v TOP HOTELu Praha jako doma

29. 5. 2024
SK Slavia Praha využívá služeb wellnessu v TOP HOTELu Praha. Pravidelné návštěvy týmu dorostenek jsou nedílnou součástí relaxačního programu.

Nové permanentky v prodeji od 10. června

29. 5. 2024
Prodej permanentních vstupenek na novou sezonu startuje online 10. června 2024. Přečtěte si kompletní informace k prodeji a další užitečné informace pro držitele permanentních vstupenek v sezoně 2024/2025 v podrobném článku.

Osm slávistů v české nominaci na EURO

28. 5. 2024
Trenér Ivan Hašek v úterý nominoval osm slávistů na EURO 2024 v Německu. Před zahájením šampionátu se reprezentace utká ve dvou přípravných duelech s Maltou a Severní Makedonií, do turnaje vstoupí 18. června soubojem s Portugalci.

Další články