Informace pro fanoušky před 281. derby. Kotel Slavie je vyprodán

PRAHA/EDEN – Derby pražských „S“ s pořadovým číslem 281 se odehraje v sobotu 12. dubna od 15 hodin na stadionu Sparty na Letné a Slavii se chystají přímo na stadionu podpořit téměř dvě tisícovky fanoušků. Pro všechny fanoušky sešívaných, kteří se na Letnou chystají, přinášíme tradiční předzápasové info.
Sektor pro fanoušky Slavie má kapacitu 1869 míst a je vyprodán. Hostující fanoušci mají přístup do svých sektorů vchodem č. 5 z ulice U Sparty (viz plánek), brány stadionu se otevřou ve 13:30 hodin.

Pořadatel utkání prosí všechny návštěvníky sobotního derby, aby do hlediště přišli včas a nenechávali svůj příchod na poslední chvíli. Organizátor zároveň žádá o dodržování Návštěvního řádu stadionu.

Slávisté se na Letnou vypravují v červenobílých dresech a v prodeji v Edenu před odchodem na Letnou budou také speciální šály právě u příležitosti derby mezi Slavií a Spartou.

Pochodem na Letnou

Fanoušci Slavie organizují z Edenu na Letnou společný pochod, jenž je v souladu se zákonem č. 84/1990 Sb. ve znění pozdějších předpisů, O právu shromažďovacím, písemně oznámen na Magistrát Hlavního města Prahy. Sraz u stadionu v Edenu je už dopoledních hodiných, pochod vyrazí v 11 hodin směr stanice metra Strašnická. Pěšky se potom pokračuje z horní části Václavského náměstí přes Staroměstské náměstí až na Letnou.

Na žádost Policie ČR připomínáme fanouškům nejdůležitější legislativní ustanovení, která bezprostředně souvisí s plánovaným pochodem z Edenu na Letnou, bezpečnostními opatřeními na Letné i na území hl. m. Prahy:

1) Vyhláška ČBÚ č. 174/1992 Sb., O pyrotechnických výrobcích a zacházení s nimi, resp. Vyhláška hl. m. Prahy č. 42/1999 o omezujících opatřeních k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku při užívání pyrotechnických předmětů zakazuje vyjma uvedených míst a termínů (Silvestr a Nový rok) používání pyrotechniky v hlavním městě.

2) Na základě novely přestupkového zákona č. 200/1990 Sb. se přestupku dopouští ten, kdo jako návštěvník před zahájením organizovaného sportovního utkání, v jeho průběhu nebo při jeho zakončení má obličej zakrytý způsobem ztěžujícím nebo znemožňujícím jeho identifikaci.

Slavia přeje všem fanouškům, aby si užili pochod, který organizují, a aby vytvořili na Letné našim hráčům skvělou atmosféru. Zároveň doufá, že budou fanoušci během pochodu dbát elementárních pravidel občanského soužití a tolerance a vyvarují se jakéhokoli protiprávního jednání. Dokažte Pražanům i zahraničním návštěvníkům hlavního města, že k našim klubovým barvám neodmyslitelně paří i slušnost. Děkujeme vám. Ať žije Slavia!

Aktuálně

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

dnes
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

dnes
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Hvězdy Haify: Kapitán Amerika i světoběžník ze Surinamu

dnes
Slávisty ve čtvrtek čeká třetí kolo Evropské konferenční ligy na půdě izraelského Maccabi Haifa. Na koho si sešívaní musí dát největší pozor?

Další články