Šancí na hattrick bylo dost. Škoda branky v závěru

Jan Kuchta proti Hradci potvrdil skvělou formu, dvakrát skóroval, z gólu se radoval ve třetím soutěžním utkání v řadě. Po utkání hovořil o náročném týdnu, který Slavii čeká, i nevyužitých šancích. Druhý ligový hattrick v kariéře byl blízko.

Výhra 4:1 nad Hradcem Králové, dvakrát jste skóroval. Jste spokojený s výsledkem i předvedenou hrou?
„Spokojený jsem hlavně proto, že jsme vyhráli. Jediná kaňka zápasu je to, že jsme ho neuhráli s čistým kontem. Zase jsme v závěru inkasovali gól. Ale jinak jsme rádi za tři body."

Vašemu prvnímu zásahu předcházela chyba brankáře Fendricha, kterému vypadl centrovaný míč...
„Tohleto jsem prostě já (smích). Takové góly asi nějak přitahuju. Jsem za ně rád, ale dnes jsem jich mohl vstřelit víc než dva. Ale zase jsme vyhráli vysokým rozdílem, pomohl jsem mužstvu, jsem spokojený."

Druhou trefu vám připravil Lukáš Masopust, šlo o secvičenou věc, nebo intuitivní řešení?
„Viděl jsem Masa, jak tam nabíhá za obranu. Posunul jsem mu to a on mě pak krásně našel, byl jsem tváří v tvář brankáři. Zachoval jsem klid a dal jsem to podél něho. Takhle jsem měl řešit i další svoje situace a nezůstalo by jenom u dvou gólů."

Na hattrick jste ve druhé půli zaútočil dvakrát, jednou vás skvěle vychytal brankář, pak jste z nebezpečné pozice hlavičkoval. Jaké řešení vás mrzelo víc?
„Mrzí mě určitě ta první šance, byl jsem sám před brankářem a zkusil to narvat. Řešil jsem to špatně... A druhá situace, to jsem byl trošku v záklonu, stál jsem tam, nebyl jsem rozeběhlý. Ale taky se to dalo trefit. Kdybych to dal do země, měl by s tím víc problémů."

Skóroval jste ve třetím soutěžním utkání v řadě, Slavia jako tým v posledních duelech bilance přes tři vstřelené branky na duel. Čím to, že se tak daří?
„Asi jsme se víc rozjeli, sehráli jsme se. Ale jak už jsem říkal, je škoda, že jsme zase obdrželi branku. Hlavně doufám, že se nezadrhneme a takovou produktivitu předvedeme i v dalších zápasech."

Vnímáte důležitost výhry i z pohledu náročného týdne, který následuje? Čekají vás duely proti Feyenoordu a derby...
„Každý zápas je pro nás důležitý, což jsme chtěli potvrdit i doma s Hradcem. Abychom měli klid a mohli se dobře připravit na příští týden. Teď máme Feyenoord, pak Spartu, oboje budeme chtít zvládnout, protože hrajeme o hodně, jak v Konferenční lize, tak v domácí soutěži."

Před fanoušky se opět zaslouží smeknout, na souboj s ligovým nováčkem jich do Edenu dorazilo přes deset tisíc...
„Byla tu solidní návštěva. Víme, že lidi jsou na fotbal nadržení, chtěli jsme jim to zpříjemit výhrou, což se podařilo. Zase jsme lidem dopřáli hezký zápas."

Aktuálně

B-tým: Výhra 2:0 nad Povltavskou FA

dnes
Sešívané béčko hrálo v neděli dopoledne domácí utkání ČFL proti Povltavské FA. Výhru slavilo díky gólům Štěpána Berana a Mohammeda Al-Rashdiho.

Bratři Pudilové: Společně za snem

včera
Sešívaná dvojčata Adam a Miloš Pudilovi zažívají skvělou sezonu. Po posledním domácím zápase Slavie U19, ve kterém se oba trefili, promluvili o svém posunu, zápasech za A-tým i plánech na společnou dovolenou.

U17 oslavila zisk mistrovského titulu

včera
Slávisté z kategorie U17 se stali mistry v I. Celostátní dorostenecké lize pro soutěžní ročník 2021/2022. Mladší dorostenci oslavili vítězství v ročníku po posledním domácím utkání v sobotu na Xaverově.

Další články