V neděli od 19:00 doma proti Hradci

Úřadující mistři proti ligovému nováčkovi. Do Edenu v neděli v rámci 9. kola FORTUNA:LIGY přijede Hradec Králové.

Svěřenci zkušeného kouče Miroslava Koubka se díky sérii tří vítězství v řadě vyhoupli v tabulce na překvapivou sedmou příčku.

„Myslím si, že na startu sezony mají skvělou formu. Je to tým, který má hodně vyváženou defenzivu s ofenzivou. Vede je zkušený trenér s výbornými asistenty, nečeká nás nic jednoduchého. Teď začali nastupoval v rozestavení se třemi hráči vzadu. Uvidíme, co použijí na nás. Teď se budeme připravovat, protože je to po delší době zase domácí zápas. Věříme, že přijde hodně lidí, povzbudí nás a zápas budeme chtít zvládnout výsledkem i výkonem,“ věří asistent trenéra Jaroslav Köstl.

„Miroslav Koubek je velice dobrý trenér. Ví, jakým způsobem mají hrát určené typy hráčů. Myslím si, že do týmu, kde trénuje, skvěle zapadl. Učí je hrát dobrý fotbal a dobře bránit, určitě to nebude nic lehkého,“ říká Michael Krmenčík.

Hradec Králové v posledních třech kolech porazil Plzeň, České Budějovice a Pardubice. Za 270 minut neinkasoval ani jednu branku, nejlepším střelcem týmu je třígólový Daniel Vašulín.

„Je to vyvážený tým, mají hodně silné a zároveň fotbalové hráče vzadu. Dobrou práci odvádí na pravém halfbeku Mejdr, nahoře mají zajímavé hráče jako je Vašulín. Mě osobně se hodně líbí Vlkanova, který teď zase nabírá formu. Je to tým, který se spoléhá na defenzivu a dokáže si pomoct standardní situací, takže se musíme pořádně připravit na všechny varianty,“ nic nepodceňuje Jaroslav Köstl.

„Upřímně koukám hlavně na nás. My hrajeme doma a budeme chtít vyhrát, takže musíme koukat sami na sebe. Musí být dobrý pohyb vepředu, mít trošku štěstí a myslím si, že vyhrajeme. Těším se na ten zápas,“ vyhlíží souboj s nováček letní posila do útoku.

Středeční vítězný vstup do domácího poháru zařídila ve Velvarech značně kombinovaná sestava, trojice Kinský-Matys-Biegon si odbyla svůj sešívaný debut v prvním týmu. Jací hráči budou trenérskému štábu k dispozici v neděli a koho naopak trápí zranění?

„Po zápase ve Velvarech tam jsou bohužel drobné šrámy, ačkoliv to po zápase tolik nevypadalo. Nemělo by to být něco fatálního, takže věříme, že na nedělní souboj s Hradcem budou připravení. Z marodů se teď nevrátil nikdo. Pořád zůstává na marodce Jakub Hromada, i když jeho prognóza je příznivější k dalšímu týdnu. Bohužel z toho vypadl Laco Takács a Taras Kačaraba. Kromě dlouhodobě zraněných chybí i Ondra Kúdela, který pomalu začíná něco dělat s kondičními trenéry,“ uzavírá Jaroslav Köstl.

Zápas proti Hradci Králové začíná v Edenu v neděli v 19:00. Vstupenky jsou ve volném prodeji a informace k nim naleznete zde.

Aktuálně

O návratu jsem snil. Věřím, že Slavii mám co dát

dnes
Matěj Valenta v prvním rozhovoru po svém návratu do Slavie a podpisu čtyřleté smlouvy hovořil o 3,5 letech mimo červenobílý dres, zkušenostech, které za tu dobu nasbíral nasbíral, prvním tréninku i svých ambicích.

Do Slavie se vrací odchovanec Matěj Valenta

dnes
Do Slavie přichází dvaadvacetiletý záložník Matěj Valenta. Odchovanec sešívaných, který naposledy působil v Českých Budějovicích, v Edenu podepsal smlouvu do června 2026.

Mads Emil Madsen přestupuje do Aarhusu

včera
Dánský záložník Mads Emil Madsen opouští Slavii, jeho novým působištěm bude dánský Aarhus. Madsi, děkujeme a přejeme hodně štěstí!

Další články