Historickou sezonu uzavřelo vítězství v derby | SK Slavia Praha

Historickou sezonu uzavřelo vítězství v derby

2:1
(1:1)
N5, 26. 5. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
Slávisté zvládli i poslední utkání FORTUNA:LIGY a ve 293. derby zvítězili 2:1. Následné oslavy mistrovského titulu tak vypukly do plně vítězné atmosféry.

Poslední utkání FORTUNA:LIGY v sezoně 2018/19 proti Spartě využil Jindřich Trpišovský k tomu, aby poskytl vytoužený hrací čas i hráčům, kteří v posledních měsících spíše pobývali jenom na lavici náhradníků. Po dlouhé a náročné rekonvalescenci se v nominaci také objevili Jakub Hromada a Stanislav Tecl, kteří usedli na lavici.

Slavící červenobílí fanoušci vytvářeli hned od úvodního hvizdu 293. derby výtečnou atmosféru a slávisté se jim za to odměnili skvělým vstupem do zápasu. Soupeře od úvodních minut téměř nepustili k míči a odměnou jim za to byl brzký gól. Na roh Lukáše Masopusta si ve vápně nejvýše vyskočil Tomáš Souček a jako má proti Spartě poslední dobou ve zvyku, nedal Hečovi šanci – 1:0 pro Slavii!

Oslavy mírně narušila situace z 19. minuty, kdy nařídil rozhodčí po faulu na Tetteha pokutový kop ve prospěch Sparty. Míče se ujal Kanga a střelou k tyči vyrovnal.

Penaltová situace byla však ojedinělým závarem na půlce sešívaných a ti pokračovali v tlaku. Blízko ke srovnání byla Slavia ve 29. minutě po nenápadném centru Alexandra Baluty, který olízl břevno sparťanské branky.

Stoprocentní šance ke skórování však přišla ve 34. minutě po ztrátě hostů. Tomáš Souček vynikajícím pasem vyslal do úniku na pravé straně Lukáše Masopusta. Ten si elegantně poradil s Radakovičem a míč předložil Peteru Olayinkovi před bránu. Ke smůle červenobílých ochozů však následná střela nigerijskému křídelníkovi nesedla a letěla vysoko nad branku.

I přes další nadějné příležitosti už první poločas další branku nepřinesl. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Do druhého poločasu sešívaní vlétli stejně jako do dějství prvního a výsledek byl stejný – brzká branka Slavie! Petr Ševčík využil v 50. minuty rozhozené bránící linie soupeře a přesným průnikovým pasem vysunul do náběhu Vladimíra Coufala. Pravý bek si všiml sprintujícího Alexandra Baluty a míč mu naservíroval před branku. Ten už neměl těžkou úlohu, rozvlnil síť a vrátil Slavii vedení – 2:1!

O pár minut později mohl drobný Rumun vedení červenobílých po zajímavé kombinaci navýšit. Jeho tvrdá střela ale mířila vedle.

Jako první se na trávník z lavičky náhradníků podíval Miroslav Stoch, který vystřídal právě střelce druhé sešívané branky.

Jedinou šancí hostů v druhém poločase byla situace ze 72. minuty, kdy Plavšič vyslal do nebezpečného náběhu Haška. Sparťané však branku neohrozili.

Přesně po roce bez ligového zápasu okusil proti Spartě chuť fotbalu také Jakub Hromada, kterého na hřišti o malou chvíli později doplnil také dlouho zraněný Stanislav Tecl. Slávisté utkání dohráli v poklidu, žádné góly už nepadly a Slavia zvítězila 2:1

Po závěrečném hvizdu tak mohly propuknout bouřlivé oslavy společně se slávistickými fanoušky přímo na hřišti!