Chtěli jsme mít více bodů než Plzeň, motivace byla veliká | SK Slavia Praha
Více

Chtěli jsme mít více bodů než Plzeň, motivace byla veliká

Sešívaní zakončili mistrovskou sezonu vítězně a v 293. porazili Spartu 2:1. „Jsem rád, že jsem si odškrtl výhru v ligovém derby, která mi ještě chyběla," říká Jindřich Trpišovský.

„Předně jsem šťastný a jsem rád, že s námi na tiskovou konferenci přišel Jaroslav Tvrdík. Je to hlavní strůjce toho, co tady zažíváme. Nenajde se ve fotbale moc lidí, co dokázali za pouhé tři roky ve fotbale to, co on. Letošní sezona je jen vrchol pyramidy toho, co se začalo budovat už před časem. Umožnil rozkvět Slavie do dnešní podoby a doufáme, že toho ještě hodně dokáže. Chceme mu poděkovat,“ začíná hodnocení po výhře nad Spartou trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

„Jsem rád, že jsem si odškrtl výhru v ligovém derby, která mi ještě chyběla. Chtěli jsme zápas dohrát vítězně, byla to pro nás úleva. Sparta měla lepší pohyb, mrzelo by mě, kdyby utkání skončilo remízou,“ říká kouč Slavie.

Slávisté v týdnu oslavili vítězství v ligovém poháru nad Baníkem, sil na závěrečný zápas sezony jim však zbylo dost. „Kluci mě nepřekvapili, jsou to profíci. Dokázali jsme se na dnešek nachystat, je to derby. Přišel plný stadion, píše se historie. Chtěli jsme mít víc bodů než Plzeň, motivace byla veliká. Klobouk dolů před klukama, že se na utkání dokázali nachystat. I poslední zápas je stejný, jako ostatní. Chcete ho vyhrát a úspěšně zakončit celou sezonu. Slavení ale nechám spíše na klucích, nejsem na to zrovna přeborník.“

V létě sešívané čeká kvalifikace do Ligy mistrů, postup do hlavní fáze soutěže by pro Jindřicha Trpišovského bylo splněním dalšího snu. „Motivace je obrovská. Velká výhoda je, že jsme o krok dál než minulý rok, tým je navíc zkušenější. Play-off Ligy mistrů je jeden dvojzápas, dokázali jsme si ale, že můžeme hrát s každým. Je to náš velký cíl, bylo by to famózní zakončení toho, co jsme letos dokázali. Budeme ale myslet i na obhajobu trofejí, které jsme získali letos,“ uzavírá trenér Slavie.

Aktuálně

Přípravný duel proti MFK Rožumberok

23. 7. 2024
Fotbalistky Slavie čeká druhé přípravné utkání, kdy v domácím prostředí Horních Měcholup přivítají slovenské vícemistryně MFK Ružomberok. Výkop zápasu je od 14 hodin.

Jakub Kolísek podepsal profesionální smlouvu

23. 7. 2024
Stále ještě šestnáctiletý obránce Jakub Kolísek podepsal svou první profesionální smlouvu se Slavií.

Jindřich Trpišovský a Tomáš Holeš o síle Unionu SG

22. 7. 2024
Pondělní los 3. předkola Ligy mistrů přisoudil sešívaným belgický Royale Union SG. Jaké byly bezprostřední pocity trenéra Jindřicha Trpišovského a Tomáše Holeše?

Další články