Články | SK Slavia Praha
Více

Články

Hvězdné přání. Fotit jako ve snu a setkání s kapitánem

13. 4. 2024
Dárek k 25. narozeninám pro velkou slávistku Denisu, která se s obětavostí sobě vlastní stará o svoji imobilní babičku. Přitom zvládá nejen studovat, ale také pracovat na plný úvazek. Díky projektu „Hvězdné přání“ jsme Denise umožnili prožít jeden z jejích velkých životních snů. Stát se na jeden den fotografkou svého milovaného klubu.

Společně pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně

12. 4. 2024
Nedělní ligový šlágr mezi Viktorií Plzeň a Slavií Praha bude mít opět charitativní podtext. Oba kluby tím naváží na předchozí společné aktivity v oblasti CSR a tentokráte před vzájemným zápasem podpoří Nadaci pro transplantace kostní dřeně (NTKD). Zapojit se mohou i fanoušci obou klubů.

Sbírka na nový vozík pro slávistu Jakuba

3. 4. 2024
Slávista Jakub Vybíral trpící dětskou mozkovou obrnou, se na fanoušky obrací s prosbou o pomoc. Přispějete Jakubovi ve sbírce na potřebný nový elektrický vozík?

Hvězdná přání. Slavia podpořila ženy v nouzi

31. 3. 2024
Březen je celosvětově věnovaný oslavě a podpoře žen. Ve Slavii tyto snahy podepisujeme. V rámci tohoto měsíce jsme zaměřili pozornost na zranitelnější a znevýhodněné skupiny žen a jejich děti. Společně s FK Teplice jsme poskytli potřebnou materiální i finanční pomoc klientkám vybraných azylových domů.

Slavia a Slovácko společně pro autisty

27. 3. 2024
Slávisti v sobotu vyzvou v Uherském Hradišti domácí Slovácko, oba kluby v rámci vzájemného duelu společně podpoří kampaň Auty pro autisty spojenou se Světovým dnem autismu, který je každoročně připomínán 2. dubna.

Legenda i děkovačka. Hvězdné přání pro Tomáše

23. 3. 2024
Projekt „Hvězdných přání“ pokračuje. Dalším slávistou, který dostal náboj pozitivní energie v boji s nepřízní osudu, byl Tomáš. Kovaný fanoušek sešívaných svoji lásku ke klubu předává svým synovcům. Právě s nimi, kabinou A-týmu a legendami Slavie prožil vytoužený zápasový den v Edenu.

Slavia a Teplice společně podpořily ženy v azylových domech

11. 3. 2024
Společný zápas, společná pomoc. Slavia a Teplice pokračují v nastolené tradici a u příležitosti utkání 24. kola se rozhodly podpořit ženy ve čtyřech azylových domech v Praze i v Teplicích, a to částkou 70 000 českých korun. Darované finance budou využity na nákup potřebného vybavení do domácností nebo nákupu hygienických a dalších potřeb.

Společně jsme přivedli stovky nových lidí do registru dárců kostní dřeně. Děkujeme!

11. 3. 2024
Sešívaná komunita, zástupci z řad neziskových organizací a experti zdravotnických zařízení se semkli, aby pomohli šířit osvětu v boji proti nejzávažnějším onemocněním. V rámci měsíce února jsme společně zvýšili měsíční průměr nově příchozích do registru dárců kostní dřeně o 150 % a jubilejním 20. rokem vzájemné spolupráce stvrdili naše závazky v podpoře dětských i dospělých onkologických pacientů.

Nová kapitánská páska? Nejkrásnější bytosti na planetě

9. 3. 2024
Další měsíc, další díl projektu Kapitánská páska. Jak se Ondřej Vyhnánek aka X-Dog, český malíř a keramický sochař, popasoval s březnovým tématem "ženy a ženský fotbal"?

Hvězdné přání pro Hynka, mistra šestek

21. 2. 2024
Hynek, „mistr šestek“, je klientem Domova pro osoby se zdravotním postižením Jeřabina v Počátkách. I přesto, že trpí vadou řeči, je to velký srandista, co si rád užívá dobré společnosti. Samozřejmě také fanoušek fotbalové Slavie. Spojili jsme pro něj jeho vášně a naplánovali společné odpoledne v Edenu.

Najdi shodu, daruj život!

10. 2. 2024
V Česku každý rok onemocní stovky lidí leukémií nebo jinou vážnou poruchou krvetvorby, které se neslučují s životem. Mezi pacienty jsou děti, náctiletí i dospělí, pro které může být jednou z mála nadějí na uzdravení najít shodu s dárcem krvetvorných buněk.

Únor jako celosvětový měsíc boje proti rakovině

7. 2. 2024
Ve spolupráci s našimi partnery v oblasti prevence a léčby rakoviny – platformou FUCK CANCER, odborníky z Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), neziskovou organizací LOONO a sdružením DONOR – věnuje Slavia měsíc únor, stejně jako i celý svět, aktivitám na podporu boje proti onkologickým onemocněním.

Všichni jsme křehcí. Baví mě ohýbat všední postoje

30. 1. 2024
Projekt „Kapitánská páska“ se přenesl do roku 2024 a spolu s ním i další čestný host z řad umělecké scény. Lednovým patronem se stal Krištof Kintera s prozaickým, leč nadčasovým designem popírajícím singularitu základních myšlenek.

Eden se proměnil v akademii zdraví pro seniory

28. 1. 2024
V rámci lednových CSR aktivit zaměřených na problematiku duševního zdraví věnovala Slavia celý den také seniorům. V prostorách Fortuna Areny si mohli nejstarší vyzkoušet nevšední pohybové aktivity a poslechnout přednášku o zdravém životním stylu.

Herec, psycholog, žáci. Všichni spolu proti šikaně

26. 1. 2024
Slavia a Men’s Factor zaplnili největší sál Premier Cinemas v Hostivaři, do něhož usadili 360 žáků s učiteli základních a středních škol. Proč? Abychom spolu upozornili na závažnost šikany. O podpoře duševního zdraví nejmladších a prevenci rizikového chování nejen v kolektivu promluvili herec Hynek Čermák a sportovní psycholog slávistické mládeže Martin Macháček.