OLAYINCUP. Unikátní trofej pro Petera Olayinku | SK Slavia Praha
Více

OLAYINCUP. Unikátní trofej pro Petera Olayinku

Sedm trofejí se Slavií získal, na rozloučenou si Peter Olayinka zasloužil ještě jednu. Takovou, kterou nemá nikdo jiný na světě. OLAYINCUP. Díky za všechno, Olie!

Během pěti let v červenobílém dresu odehrál Peter Olayinka 182 zápasů, nastřílel 50 branek, 26 jich připravil pro své spoluhráče. Získal neuvěřitelných sedm trofejí. Stal se nejlepší střelcem Slavie v novodobé historii evropských pohárů. Stal se legendou!

Proto si na rozloučenou zasloužil trofej, která je jen pro něj! Pohár, který si vymodeloval sám svými výkony. Vzali jsme kariéru Petera Olayinky ve Slavii, pomocí softwaru ji vymodelovali a nechali vytisknout na 3D tiskárně Josefa Průši Prusa3D/PrusaLab. Děkujeme za fantastickou spolupráci v rekordně krátkém čase.

Co vzhled trofeje reflektuje? 5 sezon, 50 gólů, 26 asistencí, 7 trofejí. Jedna trofej čítající celkem 83 dílků rozdělených do pěti segmentů za každý jeden rok. Velikost jednotlivých „kotoučů“ je odvislá od soutěže, v rámci které Olayinka bodoval. Od Ligy mistrů po MOL Cup, góly výraznější a objemnější než přihrávky.

Jedinečný Peter Olayinka, jedinečný Olayincup.

Ke slavnostnímu předání trofeje došlo před výkopem posledního kola Skupiny o titul proti Slovácku. Olayinkovi předal trofej předseda představenstva Jaroslav Tvrdík. Olayinka následně vedl tým do boje jako kapitán.

„Velmi si tohoto poháru vážím, vůbec jsem něco podobného nečekal. Byl to šok. Miluji ho. Když jsem ho viděl poprvé, dojalo mě to. Klobouk dolů všem, co ho vyrobili. Je neuvěřitelně těžký, uvidím, jak se mi bude vejít do letadla (smích). Ale miluju každou jeho část,“ usmíval se po výhře 4:0 nad Slováckem ve svém posledním utkání za Slavii Peter Olayinka.


Aktuálně

Totální podcast s Milanem Škodou

30. 9. 2023
Kanonýr, kapitán, legenda a nově také spoluhráč a mentor mladých ve slávistickém B-týmu. Jak se cítí zpět v červenobílé? Jaká byla jeho cesta do klubu ligových kanonýrů? Nebo jaký vztah mají k fotbalu jeho dva synové? To vše a mnohem víc v Totálním podcastu s Milanem Škodou.

Slavia dětským domovům a 2x45 minut

30. 9. 2023
Září bylo v CSR věnováno nejmladším a k bezpočtu aktivit se přidal i start nového projektu „Slavia dětským domovům“. Iniciativa, která má za cíl zapojit dětské domovy napříč celou Českou republikou, je realizována ve spolupráci s Nadačním fondem Terezy Maxové.

B-tým: Milan Škoda zařídil obrat na Motorletu

30. 9. 2023
V 9. kole se B-tým utkal s dalším pražským soupeřem - Motorletem. Domácí šli brzy do vedení, béčko ale dokázalo skóre utkání otočit díky dvěma proměněným penaltám Milana Škody.

Další články