OLAYINCUP. Unikátní trofej pro Petera Olayinku | SK Slavia Praha
Více

OLAYINCUP. Unikátní trofej pro Petera Olayinku

Sedm trofejí se Slavií získal, na rozloučenou si Peter Olayinka zasloužil ještě jednu. Takovou, kterou nemá nikdo jiný na světě. OLAYINCUP. Díky za všechno, Olie!

Během pěti let v červenobílém dresu odehrál Peter Olayinka 182 zápasů, nastřílel 50 branek, 26 jich připravil pro své spoluhráče. Získal neuvěřitelných sedm trofejí. Stal se nejlepší střelcem Slavie v novodobé historii evropských pohárů. Stal se legendou!

Proto si na rozloučenou zasloužil trofej, která je jen pro něj! Pohár, který si vymodeloval sám svými výkony. Vzali jsme kariéru Petera Olayinky ve Slavii, pomocí softwaru ji vymodelovali a nechali vytisknout na 3D tiskárně Josefa Průši Prusa3D/PrusaLab. Děkujeme za fantastickou spolupráci v rekordně krátkém čase.

Co vzhled trofeje reflektuje? 5 sezon, 50 gólů, 26 asistencí, 7 trofejí. Jedna trofej čítající celkem 83 dílků rozdělených do pěti segmentů za každý jeden rok. Velikost jednotlivých „kotoučů“ je odvislá od soutěže, v rámci které Olayinka bodoval. Od Ligy mistrů po MOL Cup, góly výraznější a objemnější než přihrávky.

Jedinečný Peter Olayinka, jedinečný Olayincup.

Ke slavnostnímu předání trofeje došlo před výkopem posledního kola Skupiny o titul proti Slovácku. Olayinkovi předal trofej předseda představenstva Jaroslav Tvrdík. Olayinka následně vedl tým do boje jako kapitán.

„Velmi si tohoto poháru vážím, vůbec jsem něco podobného nečekal. Byl to šok. Miluji ho. Když jsem ho viděl poprvé, dojalo mě to. Klobouk dolů všem, co ho vyrobili. Je neuvěřitelně těžký, uvidím, jak se mi bude vejít do letadla (smích). Ale miluju každou jeho část,“ usmíval se po výhře 4:0 nad Slováckem ve svém posledním utkání za Slavii Peter Olayinka.


Aktuálně

Informace a lístky pro fanoušky do Liberce

28. 9. 2023
V neděli 8. října od 18:00 nás čeká ligový výjezd do Liberce, kde budeme hrát s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

Krásný zápas i atmosféra. Za start jsem rád

27. 9. 2023
Stanislav Tecl oblékl v pohárovém utkání v Kroměříži kapitánskou pásku a asistencí přispěl k dvougólové výhře sešívaných. Po utkání se setkal s novináři a odpovídal na otázky ohledně vlastní motivace i současné role v A-týmu.

Přístupu Kroměříže si velmi vážíme. Boluwatife roste

27. 9. 2023
Asistent trenéra Jaroslav Köstl hovořil po pohárové výhře v Kroměříži (2:0) o vlídném přivítání na Hané, vzrůstající formě Boluwatifeho Ogungbayie i aktuálním rozpoložení týmu.

Další články