Rozhovory | SK Slavia Praha
Více

Rozhovory

Radek Bejbl: Úspěchy? Nebylo to zadarmo

4. 1. 2023
Prvním zpovídaným ve vánočním vzpomínkovém seriálu ke 130 letům Slavie je Radek Bejbl. Bývalý defenzivní univerzál, mistr ligy ze sezony 1995/96 a vicemistr Evropy.

Jan Bořil: Pořád mám svoje sny

4. 1. 2023
„Fotbalu jsem obětoval všechno, úplně všechno,“ prohlásí Jan Bořil. Stálo to za to, tituly, další trofeje, Liga mistrů, reprezentace. Teď se jen uzdravit…

Belaid a Tavares: Kamarádi pro Ligu mistrů

4. 1. 2023
Tijani Belaid a Mickaël Tavares. Na stránkách výročního listopadového magazínu HALFTIME ke 130 letům Slavie jsme přinesli i unikátní dvojrozhovor s touto nerozlučnou dvojicí.

Radek Černý: Je strašně příjemné být úspěšný

4. 1. 2023
Radek Černý, majitel takřka dvou set startů za Slavii a současný trenér brankářů v klubu i reprezentaci okomentoval vybrané momenty svého fotbalového života. Ty krásné i ty, které by nejraději vytěsnil.

Simon Deli: Vždy se rvát jako lev

4. 1. 2023
Simon Deli z Turecka popřál Slavii k výročí 130 let a zavzpomínal na své nejlepší momenty v sešívaném. A došlo i na téma jeho návratů do Edenu.

David Kalivoda: Jak to bylo tehdy na Žižkově

4. 1. 2023
Kotel Slavie nikdy neudělal děkovačku pouze pro hráče soupeře. S jedinou výjimkou – v říjnu 2011. A jednou z klíčových postav raritní události byl David Kalivoda.

Kateřina Svitková: Patřit mezi nejlepší

4. 1. 2023
S účastí slávistek v letošním ročníku Ligy mistryň, přinášíme v rámci seriálu i vzpomínky čtyř legend ženského fotbalu. Začínáme Kateřinou Svitkovou.

Jan Lála: Jak jsem nakonec k medaili přišel

4. 1. 2023
Jak se na hrudi legendárního obránce Slavie i reprezentace Jana Lály blýskala vytoužená medaile z mistrovství světa? Dozvíte se v našem vánočním seriálu ke 130 letům klubu.

Jan Mareš: Rok 1974? Skvělý tým

4. 1. 2023
Jedním z inventářů historie Slavie je i někdejší šéf obrany Jan Mareš. V sešívaném hrál a vyhrál Český pohár 1974, trénoval žáky, hrál za starou gardu, které nyní už řadu let šéfuje. Tady jsou jeho vzpomínky.

Diana Bartovičová: Velká zodpovědnost

4. 1. 2023
Diana Bartovičová byla personou, na kterou padla volba kabiny, když se s hráčskou kariérou a kapitánskou páskou rozloučila legendární Blanka Pěničková. Ambice být kapitánkou přitom vůbec neměla a se smíchem vzpomíná, jak ji dokonce napadlo zfalšovat výsledky volby.

Poly Rinnerová: Z Edenu do AC Milán

4. 1. 2023
Legenda nejen slávistického fotbalu, ale celé československé ženské kopané. Jaroslava Poláčková Rinnerová. Začtěte se do jejích neuvěřitelných vzpomínek.

Tomáš Necid: Penalta jako dárek k osmnáctinám

4. 1. 2023
8. srpna 2007, 2. předkolo Ligy mistrů, penaltový rozstřel. Míč si bere sedmnáctiletý útočník Tomáš Necid. Zbytek znáte, přesto věříme, že si jej jistě rádi připomenete...

Blanka Pěničková: Legenda v nejlepších letech

4. 1. 2023
Přečtěte si velký rozhovor s legendární Blankou Pěničkovou. Symbolem klubové věrnosti, profesionality, poctivosti a lásky k fotbalu.

Pavel Řehák: Nic není víc než derby

4. 1. 2023
Derby. Největší fotbalový zápas. Nechali jsme o tomto fenoménu vyprávět Pavla Řeháka, muže z nejpovolanějších. Jak vzpomíná na ty z dob své hráčské kariéry? A jak na ta trenérská?

Tomáš Souček: Navždy hrdým slávistou

4. 1. 2023
Záložník West Hamu a kapitán národního týmu Tomáš Souček vzpomíná na své roky v sešívaném. Mluví o svém prvním startu za áčko, fanoušcích a také pýše, kterou cítí, když se Slavia bije v Evropě.

Nicolae Stanciu: Rozhodlo se v den svatby

4. 1. 2023
Nicolae Stanciu přibližuje, jak se rodil jeho přestup do Slavie, a vzpomíná na fanoušky i svou spolupráci s Jindřichem Trpišovským a jeho kolegy.

Marek Suchý: Každý ví, že se tady dělá dobrý fotbal

4. 1. 2023
Marek Suchý v rozhovoru, který vyšel v listopadovém magazínu HALFTIME, hovoří o vyrůstání ve Vršovicích, proměně Edenu, kanadské pouti i o tom, jaké to je čelit Slavii jako soupeř.

Vladimír Šmicer: Anglie cení fanoušky Slavie

4. 1. 2023
Jak moc se Slavia zapsala svými výkony v evropských pohárech v posledních 25 letech do povědomí zahraničních fotbalových fanoušků? Vhled do toho poskytl pro listopadový HALFTIME Vladimír Šmicer.

Ivo Ulich: Vracím Slavii, co mi dala

4. 1. 2023
Majitel takřka dvou stovek startů za Slavii. Ten, který sešívaný dres přetahoval přes hlavu i při futsalových utkáních. A po konci aktivní kariéry také sponzor klubu. Ivo Ulich spojil se Slavií celý život.

Stanislav Vlček: Cibuli už nikdy více

4. 1. 2023
Stanislav Vlček se ve vzpomínkách vrací do roku 2007, k nezapomenutelnému dvojzápasu s Ajaxem. A událostem, které jeho dvougólovému domácí představení a historickému postupu do základní skupiny Ligy mistrů předcházely.