Slavia - First Vienna FC
11 : 0

Datum: jaro 1904
Druh zápasu: přátelský
Poznámky: Uvádí se, ľe Koąek dal jednou v zápase s Viennou 6 branek a zápas skončil 11:0. Bude to tedy pravděpodobně tento zápas.

Slavia - Union Berlin
13 : 2

Datum: jaro 1904, Praha
Branky: Koąek 7
Průběh: Berlín přijel do Prahy ihned po zruąení bojkotu české kopané Německým fotbalovým svazem.
V deątivém počasí padaly góly do sítě Unionu jako listí na podzim. Nálada v obecenstvu byla vąeobecně dobrá. Jen v prostřední lóľi korespondoval výraz tváří s mračným nečasem. V ní seděla berlínská delegace a činovník Slavie Horáček. Kdyľ vstřelil Koąek svůj sedmý gól, nevydrľel to jiľ Horáček, který si uvědomoval, ľe vąechno má své meze a ľe součástí důstojného pohostinství je i nezbytná míra taktu, povstal a zády pobledlých berlínských hostů nabádal deątníkem Koąkův útočný ąik k umoudření: jednou mávl svisle, podruhé vodorovně; byla to jakási kříľová signalizace k zastavení palby. Dříve neľ hráči si deątníkových výzev povąimli diváci, pochopili Horáčkovy starosti a začali skandovat: „Přes-taň-te stří-let!”

Datum: 09. 04. 1904

Sestava: Hejda - Nový, Veselý - Krátký, Hrabě, Tmel, Baumruk, Benda, Franta, Jenda , Vaněk
Branky: Vaněk 1:0, Day 1:1, Day 1:2, Koąek 2:2, Koąek 3:2, Day 3:3, Koąek 4:3
Průběh: Hra začíná. Míč ąelestí po mokré trávě, vlétá, padá, sviątivě prořezává vzduch a duní jako údery bucharu. Obecenstvo ani nedutá a ozve se teprve tehdy, kdyľ Benda prorazí hlouček těl a doklepne Vaňkův centr do brány. Angličan Day bez meąkání vyrovnává a o pár minut nato pojistí britskému impériu vedení. Minutku před přestávkou zachycuje Baumruk u pomezní čáry míč, servíruje ho nabíhajícímu Koąkovi, který jej v plném kalupu natře. Uľ jak slyąí Baumtruk úder míče a sleduje jeho parabolický let, ví, ľe brankář tuhle petardu nechytne. Jenda (jak se bylo moľno nazítří dočíst v časopisu Sport a hry) vyrovnal „za vąechno ľivelní silou strhujícího jásotu” na 2:2.
Koąek se pak brzy po přestávce ujal míče vyraľeného Hejdou a hnal jej před sebou po blátivé trávě dobrých osmdesát metrů. Směr: brána. Cíl: gól. Slavia vede 3:2; hlasivky ruměnných diváků řinčí silou hromovládných ľivlů. „Well done,” poklepává G. O. Smith, kapitán Corinthians, Koąkovi na rameno.
Den se chýlí k podvečeru a Day do třetice vąeho nepříjemného vyrovnává. Boj pokračuje a vrcholí. Koąek vypaluje z těľkého úhlu, míč otřásá tyčí a napíná sí». Slavia vede 4:3. Červenobílí jásají a objímají svého ostrostřelcee. Ale jejich síly jsou uľ úplně vyčerpány. Nikdo z nich není schopen tarasit finální zteč Angličanů. V posledních dvaceti minutách nastříleli Angličané čtyři branky a Corinthians zvítězili 7:4.
Diváci: 4.500
Poznámky: Vynikající anglický klub. Dosud toto muľstvo poráľelo evropské kluby vysoko a s nulou.
G. O. Smith: „Hejda v bráně byl dobrý, Baumruk na křídle doslova uběhal naąeho obránce, ale nejlepąí ze vąech je Koąek. Byl by jistě i v konkurenci naąich profesionálů first class, kdyby myslel víc na souhru. Domnívám se, ľe vůbec málo kombinujete, váą centrforward se přílią vrací, coľ si mohou u nás dovolit pouze spojky. SK Slavia praktikuje hru rush and kick (výpad a rána); je to nejlepąí tým, který jsem kdy na kontinentě viděl.”

Datum: 25. 05. 1904, Praha
Poznámky: Slavia se poprvé setkává se svým pozdějąím dlouholetým trenérem Johnem Williamem Maddenem.

First Vienna FC - Slavia
5 : 3

Datum: říjen 1904, Vídeň

Poznámky: Příčina poráľky byla moľná i v tom, ľe nehrál Jan Koąek, Slavia nastoupila s náhradníky a na hřiąti byl pěkný nový trávník, na němľ slavistům klouzali kopačky, protoľe nebyly vybaveny kolíky.

WAC Vídeň - Slavia
3 : 0

Datum: 1904
Poznámky: Tento zápas je uveden ve výpisu mezinárodních utkání Slavie, který jsem získal od jednoho ąpanělského fanouąka. Je moľné, ľe se jedná o ąpatně zapsané utkání Slavia - Wiener Sport Club (WSC=WAC?) 0:3 .