Sestava: Jánoą - ©imůnek, Ondrejčík, Klusáček, Macháček - Faktor (stř.), Řehák, Frýda, ®ák - T. Urban, Kuka (stř.); střídání Vandas, Zákostelský
Branka: Černý 0:1
Průběh: Rozhodl gól Pavla Černého, kterého Slavia před časem zkouąela.
Rozhodčí: Krchňák
Diváci: 5.300
Poznámky: „Vydařený zápas”, po kterém museli vąichni tři rozhodčí utíkat z hrací plochy pod ochranou pořadatelů. Po utkání odebral instruktor zápasu Novák registračku ®ákovi.

Dukla Praha - Slavia
0 : 0

Datum: 21. 03. 1990
Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 21. kolo
Sestava: Jánoą - Faktor (stř.), Frýda, Klusáček, Macháček, Řehák, Susko, ©ilhavý, ©imůnek, Urban, Vandas (stř.); stř. Záleąák, Kuka
Rozhodčí: Ulrich
Diváci: 2.857

Slavia - Sigma ZTS Olomouc
4 : 0 (3 : 0)

Datum: 24. 03. 1990
Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 22. kolo
Sestava: Jánoą - Klusáček, Kuka, Macháček (stř.), Novák (stř.), Řehák, ©ilhavý, ©imůnek, Vandas, Záleąák, ®ák; stř. Susko, Zákostelský

Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 23. kolo
Sestava: Jánoą - Klusáček, Kuka (stř.), Novák, Ondrejčík, Susko, ©ilhavý, ©imůnek, Urban, Vandas (stř.), ®ák; stř. Zákostelský, Záleąák

Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 24. kolo
Sestava: Jánoą - Frýda (stř.), Kuka, Novák, Ondrejčík, Susko, ©ilhavý, ©imůnek, Urban, Vandas (stř.), ®ák; stř. Zákostelský, Záleąák

Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 25. kolo
Sestava: Jánoą - Frýda, Kuka (Mysliveček), Novák, Ondrejčík, Susko, ©ilhavý, ©imůnek, Urban, Záleąák, ®ák
Branky: Bartoą, Soldán
Rozhodčí: Dibitanzl
Diváci: 958

Slavia - Baník Ostrava

Datum: 19. 04. 1990
Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 26. kolo
Sestava: Jánoą - Frýda, Kuka, Novák (stř.), Ondrejčík, ©ilhavý, ©imůnek, Urban, Vandas (stř.), Záleąák, ®ák; stř. Zákostelský, Susko

Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 27. kolo
Sestava: Jánoą - Frýda, Klusáček, Novák, Ondrejčík, Susko (stř.), ©ilhavý, Urban, Vandas (stř.), Záleąák, ®ák; stř. Kuka, Faktor
Branky: Grussmann, Jeřábek - Vandas
Rozhodčí: Strechaj
Diváci: 1.640

Slavia - Plastika Nitra

Datum: 02. 05. 1990
Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 28. kolo
Sestava: Jánoą - Faktor (stř.), Frýda, Klusáček (stř.), Kuka, Novák, Ondrejčík, ©ilhavý, ©imůnek, Urban, Záleąák; stř. Řehák, Vandas

Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 29. kolo
Sestava: Jánoą - Faktor (stř.), Frýda, Klusáček, Kuka, NovákŘehák, Susko, ©ilhavý, ©imůnek, Vandas (stř.); stř. Ondrejčík, Veselý
Branka: Sopko 1:0
Rozhodčí: Stiegler
Diváci: 2.378

Slavia - Bohemians Praha

Datum: 09. 05. 1990
Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 30. kolo
Sestava: Jánoą - Frýda (stř.), Klusáček, Kuka, Novák (stř.), Řehák, Susko, ©ilhavý, ©imůnek, Veselý, ®ák; stř. Galbavý, Ondrejčík

Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 1. kolo
Sestava: Jánoą - Klusáček, Kuka (stř.), Macháček, Řehák, ©ilhavý (stř.), ©imůnek, Veselý, Viną, Zákostelský, ®ák; stř. Novák, Ondrejčík
Branky: Kubánek, Pavelka, ©karabela - Kuka 2, Zákostelský, ©ilhavý
Diváci: 4.905
Poznámky: ČK: Nečas (Ostrava)

3 : 3 (2 : 1)

Datum: 23. 08. 1990, Praha, Slavia
Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 2. kolo
Sestava: Jánoą - ©imůnek, Klusáček, ©ilhavý, Macháček (stř.) - Řehák, Viną, Pěnička (stř.), ®ák - F. Veselý, Kuka; stř. Zákostelský, Faktor
Branky: Řehák 1:0, Řehák 2:0, 90. ©ilhavý 3:3 - Siegl, Trittschuh, Novotný
Průběh: „V dneąním utkání není favorita oba celky vlastně nevědí, co od soupeře i sebe sama mohou čekat. Bude to loterie,” nechal se před tradičním fotbalovým derby praľských „S” slyąet kormidelník Letenských V. Jeľek a jeho kolega na lavičce „seąívaných” V. Petrľela mu ve stejné tónině přizvukoval: "Jak my, tak Sparta nastupuje s řadou zcela nových tváří, těľko tedy tipovat.” I kdyľ viděno očima statistiky, měli by být na koni Letenątí. Z posledních osmnácti vzájemných duelů prohráli v lize jen dva, navíc v Edenu se jim tradičně daří. Slavisté jako by slova svého trenéra slyąeli a chtěli mu dokázat, ľe podle not statistiky hrát fotbal ani náhodou nehodlají, jako by se chtěli vytáhnout i před na tribuně přihlíľejícím prezidentem FIFA J. Havelangem - uběhly totiľ pouhé dvě minuty, americká akvizice Letenských Trittschuh zastavil první seąívanou útočnou vlnu jen za cenu faulu, k míči se postavil Veselý - a jeho nadýchaný centr -přesná hlavička Řeháka - a Slavia vede 1:0! Mistr se sice pokusil zvednout hlavu jiľ pět minut poté, Mlejnek a Siegl vzali domácího gólmana Jánoąe do presu střel, byl z toho vąak nakonec jen roh. Slavia má ovąem i nadále více ze hry, v soubojích je očividně udatnějąí, s rychlejąím startem na míč, pohyblivějąí, navíc s Fortunou za zády. Ve 13. min. pálí ®ák jako z děla a Bielik, stojící podle spar»anského zvyku se Stejskalem na brankové čáře, smečuje míč rukou do zdánlivého bezpečí. Rozhodčí Christov sice na chviličku váhá, pak ovąem nechá píą»alku přece jen rozeznít ve zcela správné tónině a Řehák ze značky pokutového kopu nechybí ani podruhé. (V. Jeľek: „Jako bych to přivolal! Jeątě před začátkem utkání jsem hráčům v kabině připomínal loňský vzájemný duel, kdy jsme také po čtvrthodině hry prohrávali 0:2, shodou okolností góly ze druhé a třinácté minuty. Varoval jsem je před chybami v obraně, před nedůsledností v osobních soubojích. A výsledek…?”). V té chvíli ovąem fotbal na dlouhé minuty zcela umírá.
Domácí, zjevně uklidnění dosavadním vývojem utkání, rozhodně nikam nespěchají, jako by uľ hráli na čas, jako by uľ vąechnu útočnou mízu vyplýtvali (trenér V. Petrľela: „Zřejmě si mysleli, ľe mají vyhráno. Ale vítězství proti mistrovi do klína nikomu spadnout samo nemůľe…”), konsternovaní Letenątí se vąak také na nic kloudného nezmohli. Teprve ve chvíli, kdy se pozornost ochozů pomalu soustřeďovala na bitku policejních sloľek s rozváąněným klubkem spar»anských vlajkonoąů, která skončila za skandování slavistických příznívců: „Odvezte je vąechny!” teprve příjezdem obávaného "antonu" zvedá zplihlý prapor mistra Trittschuh. Jeho přihrávka má doslova oči a Siegl se před brankou Jánoąe orientuje neméně příkladně - 2:1. Slavia hází rázem veąkerý alibismus přes plot, Sparta rukavici zvedá a na trávníku začíná být pěkně ľivo, Na ąance jsou na koni domácí, ®ák se nejméně dvakrát ocitá ve vyloľené příleľitosti, skóre se vąak do přestávky uľ nehne.
Do druhé pětačtyřicetiminutovky nastupuje v dresu Sparty jakoby zcela jiné muľstvo. Mistr zrychluje hru, k atakům na soupeřovu svatyni vyuľívá předevąím odkrytých krajů obrany a Jánoą má plné ruce práce. Kukletova ąance jeątě kýľené vyrovnání neznamená, Trittschuhův dělový nápřah z dobrých 30 m (V. Petrľela: „Ze stejné parkety dostal Jánoą gól i v Ostravě. Pro mě je to nepochopitelné…”) vąak v síti přece jen končí. Zdánlivě závěrečný trumf vąak vynáąí Novotný. Letenątí vedou jednobrankovým rozdílem jeątě několik sekund před koncem, Němcem mohou dokonce své vítězství pečetit, v poslední minutě se ovąem nechává Kukleta vyprovokovat Řehákem (V. Jeľek: „Reprezentant by si podobné rupnutí nervů dovolit neměl…”) a odchází předčasně pod sprchu. Pár okamľiků poté V. Jeľek: „Ani jsem tu akci neviděl, zrovna jsem se ,zaměstnával’ Kukletou…”) vyuľívá zaváhání spar»anské obrany Kuka a ąokujícím způsobem upravuje skóre do definitivní podoby.
Diváci: 4.700

FC Nitra - Slavia
3 : 0 (2 : 0)

Datum: 26. 08. 1990
Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 3. kolo
Sestava: Přibyl - Klusáček, Kuka, Macháček, Řehák, ©ilhavý, ©imůnek, Veselý, Viną, Zákostelský (stř.), ®ák (stř.); stř. Novák, Pěnička
Branky: Klejch, Blaho, Belák
Průběh: Praľská Slavia jela do Nitry s optimismem a chtěla sázet na útok, domácí vąak byli podstatně přesnějąí i rychlejąí.
Diváci: 4.954

Slavia - SKP Spartak Hradec Králové
4 : 1 (1 : 1)

Datum: 02. 09. 1990
Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 4. kolo
Sestava: Přibyl - Klusáček, Kuka, Macháček, Řehák (stř.), ©ilhavý, ©imůnek, Urban (stř.), Veselý, Viną, ®ák; stř. Novák, Pěnička
Branky: Kuka 2, Veselý z pen., ®ák - Polák
Rozhodčí: Valeą
Diváci: 3.622
Trenér: V. Petrľela: „Hráčům patří dík za neutuchající bojovnost aľ do poslední minuty zápasu.”

Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 5. kolo
Sestava: Přibyl - Klusáček, Kuka, Macháček (stř.), Řehák, ©ilhavý, ©imůnek, Urban, Veselý, Viną, ®ák (stř.); stř. Faktor, Pěnička
Branky: 33. Tittel 1:0, 44. Timko 2:0, 55. Hirko 3:0, 64. Veselý 3:1, 75. Dubovský 4:1
Průběh: Velmi dobrý fotbal, ovąem předevąím domácích hráčů, kteří byli lepąí neľ hosté a vypracovávali si ąanci za ąancí. V poločase uľ vedli 2:0, kdyľ nervózní hostující tým inkasoval nejenom ľluté karty, ale kapitán Řehák uľ ve 25. min. viděl po předchozí ľluté červenou. A přesilu Slovan vyuľíval i ve druhé půli, kdy brzy zvýąil. Pak se ątěstí usmálo na Slavii, Veselý z přímého kopu sníľil, ale Slovan vbrzku odpověděl daląí brankou.

Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 6. kolo
Sestava: Jánoą - Drahorád, Faktor (stř.), Klusáček, Kuka, Ondrejčík, Pěnička, ©imůnek, Urban (stř.), Veselý, Viną; stř. Zákostelský, ®ák

Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 7. kolo
Sestava: Jánoą - Drahorád, Faktor, Komárek (stř.), Kuka, Ondrejčík, Pěnička (stř.), Řehák, ©ilhavý, Veselý, Viną; stř. ©imůnek, Urban
Branky: Dľubara, Gombár, Prusák - Pěnička, Viną
Diváci: 4.076

Slavia - TJ Vítkovice
3 : 1 (1 : 0)

Datum: 08. 10. 1990
Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 8. kolo
Sestava: Jánoą - Faktor (stř.), Kuka, Macháček, Pěnička, Řehák, ©ilhavý, ©imůnek (stř.), Veselý, Viną, ®ák; stř. Bejbl, Urban
Branky: 28. Řehák z pen 1:0, 52. Baránek vlastní 2:0, 78. Grussmann 2:1, 84. Řehák 3:1
Průběh: V podprůměrném epilogu k 8. ligovému kolu zaľívala domácí Slavia komplikace jen ąest minut. Po celý zápas byla lepąím muľstvem, díky penaltě a vlastnímu gólu hostujíciho Baránka vedla 2:0, pak ji sice hostující kapitán Grussmann přivedl gólem z akce zavánějící osajdem do rozpaků, ale parádní branka Řeháka znamenala pojistku na zaslouľenou výhru Praľanů. Slavia touto výhrou postoupila v tabulce na ąestou příčku.
Rozhodčí: Dobiáą
Diváci: 2.984

Slavia - Aritma Praha A
3 : 1

Datum: říjen 1990
Druh zápasu: přátelský
Poznámky: V tisku vyąlo 18. října. Dnes (srpen 2002) se klub soupeře jmenuje SK Aritma Praha. Nevím ale, zda uľ byl v roce 1990 přejmenován z předchozího názvu TJ Aritma Praha.

0 : 0

Datum: 20. 10. 1990, Praha, Juliska
Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 9. kolo
Sestava: Jánoą - Kuka, Macháček, Pěnička, Řehák (stř.), ©ilhavý, ©imůnek, Urban, Veselý (stř.), Viną, ®ák
Průběh: Daląí ze seriálu praľských derby sice mělo říz podobající se v mnohém říznosti pěnivých moků čepovaných na víkendových holeąovických slavnostech piva, kvalitou vąak zůstávalo hodně pozadu. Do přestávky toho Slavia na Julisce moc neukázala, takľe nezvykle ľiví a aktivní vojáci byli k vedení mnohem blíľe. Záleského trestný kop vąak Jánoą zlikvidoval, V. Rada ąanci z kategorie vyloľených rovněľ neproměnil, takľe hosté z Edenu po třičtvrtěhodinovém čekání na smrt po změně stran oľili a derby reľírovali k obrazu svému. Jejich převaha postupně gradovala, domácí Novák se ocital ve smrąti střel (Kuka, ®ák, Řehák, ©ilhavý), ale překonat ho nedokázal nikdo... „Mohli bychom hrát do rána a gól bychom stejně nedali,” ulevil si Vl. Petrľela. Na druhé straně měl dvě bleskové sólové akce Bittengel, jenľe poprvé sám vystřelil, by» se mu nabízeli dva volní spoluhráči, podruhé nahrál Váňovi, kdyľ měl spíąe pálit sám. Bod tedy nakonec brala obě muľstva, i kdyľ Dukla dohrávající jen v deseti bez vyloučeného Záleského pochopitelně raději...
Diváci: 2.077
Trenér: V. Petrľela: „První půle byla v podání naąeho muľstva jen čekáním na smrt a spánkem současně a poločas druhý spíąe kopáním neľ kopanou, protoľe naąim hráčům chyběla myąlenka, vtip a nápad.”
Poznámky: ČK: 76. Záleský (Dukla)

1 : 1 (0 : 1)

Datum: 28. 10. 1990
Druh zápasu: 1. liga 1990/91, 10. kolo
Sestava: Jánoą - Kuka, Macháček, Pěnička, Řehák, ©ilhavý, ©imůnek (stř.), Urban, Veselý, Viną, ®ák (stř.); stř. Bejbl, Drahorád
Branky: 42. Baľík 0:1, 55. Viną 1:1
Průběh: Celou první půli měli Petrľelovi svěřenci výraznou převahu, připravili si řadu ąancí (Pěnička, Řehák), ale přesto o přestávce prohrávali. Vojákům stačil ojedinělý výpad ve trojici a střelec Baľík zařídil vedení. V druhé půli vystupňovala Slavia svou převahu do rozměrů přímo drtivých, ale nápor to byl jedna zoufalost sama. Ani vyrovnávací branka Vinąe hlavou neznamenala vysvobození, ba naopak - dala povel k definitivnímu odchodu fotbalu z rozpačitého Edenu.
Rozhodčí: Volek
Diváci: 2.971