Datum: 20. 02. 1988, Praha, hřiątě Tatry Smíchov
Druh zápasu: Zimní turnaj Tatry Smíchov
Sestava: ©imurka - ©imůnek, Janů, ©rámek, Víger - Řehák, Kubík, ®ák - Siva, Čermák, Knoflíček; střídání Takáč, Mysliveček
Branky: 20. Vrabec 1:0, 26. (28.?) Bílek 2:0, 89. Knoflíček 2:1
Průběh: Sobotní program 30. ročníku fotbalového turnaje Tatry Smíchov přinesl první letoąní derby praľských „S”, ve kterém zaslouľeně vyhrála Sparta a zajistila si tak počtvrté prvenství v populární zimní soutěľi. Po úvodním pomalém začátku se dříve do tempa dostali Letenątí, měli několik příleľitostí, které likvidoval brankář ©imurka i stoper ©rámek, který bezpečně uhlídal Grigu. Střelecky se vąak prosadili hráči spar»anských zadních řad, zejména gól Bílka z trestného kopu byl ukázkou výborné kopací techniky. Po přestávce Sparta kontrolovala hru, která jiľ byla méně ruąná, závěrečný nápor Slavie korunoval Knoflíček čestným úspěchem, kdyľ ovąem před tím Takáč zahodil vyloľený gól.

Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 16. kolo
Sestava: M. Veselý - Beránek, Jeslínek, Knoflíček, Kubík, Řehák (stř.), Siva, ©rámek, Váňa, Víger, ®ák (stř.); stř. P. Čermák, Takáč

Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 15. kolo
Sestava: M. Veselý - Janů, Jeslínek, Knoflíček, Mysliveček (stř.), Řehák, Siva, ©rámek (stř.), Váňa, Víger, ®ák; stř. P. Čermák, Takáč
Branky: Nemec 3, Luhový L.
Diváci: 1.718

Spartak Trnava - Slavia
0 : 0

Datum: 27. 03. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 17. kolo
Sestava: M. Veselý - Beránek, Janů, Jeslínek, Knoflíček, Kubík, Ondrejčík, Řehák, Siva (stř.), ©imůnek, Váňa (stř.); stř. P. Čermák, ®ák

Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 19. kolo
Sestava: M. Veselý - Beránek, Janů, Jeslínek, Knoflíček, Kubík, Ondrejčík, Siva, ©imůnek, Váňa, ®ák
Branky: Kubík, Váňa
Rozhodčí: Marko
Diváci: 20.639

Slavia - Bohemians Praha
4 : 1 (2 : 0)

Sporný moment jarního derby v Edenu: Z. Hruąka uľ zalehává míč s pomocí zakrytého Levého, Knoflíček dobíhá a padá přes dva hráče Bohemians - penalta.Datum: 18. 04. 1988, Praha, Eden
Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 20. kolo
Sestava: M. Veselý - ©imůnek, Ondrejčík, Jeslínek, Beránek - Janů, Kubík, ®ák - Siva, Váňa (73. Víger), Knoflíček
Branky: Jeslínek, Siva, ©imůnek, ®ák - Levý
Průběh: Bohemka byla citelně oslabena o Chaloupku, Tymicha, ©časného, během zápasu se jeątě zranil Zelenský.
Rozhodčí: Grégr
Diváci: 14.702

5 : 0 (0 : 0)

Datum: 22. 04. 1988, Praha, Sparta
Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 21. kolo
Sestava: M. Veselý - ©imůnek, Jeslínek, Ondrejčík, Beránek - Janů (stř.), Takáč, Kubík, ®ák (stř.) - Siva, Knoflíček; střídání Víger, Řehák
Branky: Skuhravý 2, Griga 2, Lavička
Průběh: Slavia drľela remízu celou hodinu, Milan Veselý dokonce zneąkodnil penaltu, ale pak se zlomila a odjela s pětkou.
Diváci: 21.000

Slavia - Tatran Preąov
2 : 0 (1 : 0)

Datum: 30. 04. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 22. kolo
Sestava: M. Veselý - Beránek, Janů, Jeslínek, Knoflíček, Kubík, Ondrejčík, Řehák, Siva (P. Čermák), ©imůnek, ®ák

Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 23. kolo
Sestava: M. Veselý - Janů, Kubík, Beránek, ©imůnek, Knoflíček, Řehák (P. Čermák), Ondrejčík, Siva, Víger, ®ák
Branky: Halás (Nitra) 2, Süttö (Nitra), 45. Beránek 2:1, 70. ©imůnek 3:2, 74. Knoflíček 3:3, Gajdoą 4:3
Průběh: Úvod patřil domácím, kteří vstřelil dvě rychlé branky (5. a 6. min.). Pak se fotbal z trávníku vytratil. Slavia jakoby zkouąela, co si k soupeři můľe dovolit. Ve 45. min. přeąel Beránek sám celou polovinou Plastiky a bezpečně skóroval. Tento fakt poznamenal i začátek 2. půle. Nejprve P. Čermák orazítkoval tyč a pak Řehák dvakrát zamířil do rukou Palúcha. Jenľe slovo měla opět Nitra - Halás upravil na 3:1. Pak převzala iniciativu Slavia a dvěma brankami srovnala stav. Poslední slovo měli ale opět domácí a Gajdoą, který vyuľil nepozornosti hostů dal vítěznou branku.
Rozhodčí: Stiegler
Diváci: 6.703

Slavia - RH Cheb
1 : 1 (0 : 0)

Datum: 12. 05. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 24. kolo
Sestava: ©imurka - Beránek, Janů, Jeslínek, Knoflíček, Kubík, Řehák, Siva, ©imůnek, Váňa (P. Čermák), Víger

Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 25. kolo
Sestava: ©imurka - Váňa (stř.), Kubík, Beránek, Janů, Jeslínek, Knoflíček, Siva (stř.), ©imůnek, Víger, ®ák; stř. Takáč, Řehák
Branky: 7. Rehák vlastní 0:1, 13. Váňa 0:2, 22. Váňa 0:3, 34. Kubík 0:4, Weiss z pen. 1:4
Průběh: Jeden z prvních útoků Slavie skončil za Hroąovými zády. To Knoflíčkův centr usměrnil Rehák do vlastní branky. Inter nedeprimován útočil, ale překonat ©imurku se mu nepodařilo. Naopak Váňa dvakrát skóroval a zvýąil na 3:0. V následujících okamľicích měl dvě ąance Lehnert, ale zůstalo jen při nich. Kubík pak ukázal, ľe má cit pro míč a technickou střelou zvýąil na 4:0. Několik sekund před koncem poločasu byl vyloučen Rehák. Druhá část byla ve znamení výrazné převahy Slavie, která u Dunaje předvedla festival promarněných příleľitostí. Domácím se pak podařilo z pokutového kopu sníľit.

Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 26. kolo
Sestava: ©imurka - Beránek, Janů, Jeslínek, Knoflíček, Kubík, Siva (stř.), ©imůnek, Váňa (stř.), Víger, ®ák; stř. Řehák, Takáč
Branky: Jeslínek z pen., Kubík
Průběh: Slavia potěąila diváky výkonem v druhé půli a v závěrečné půlhodině zejména.
Diváci: 3.681
Trenér: T. Pospíchal: „Fotbal je hra ątěstí. Celou sezónu stálo proti nám, teď se k nám pro změnu postavilo čelem. Posledních 20 aľ 30 minut přineslo fotbal, jaký se hraje v západní Evropě, takľe z toho byl nakonec pěkný zápas.”

2 : 1 (1 : 0)

Datum: 28. 05. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1987/8, 27. kolo
Sestava: ©imurka (M. Veselý) - Beránek, Kubík, Takáč, Janů, Jeslínek, Knoflíček, Siva (F. Veselý), ©imůnek, Víger, ®ák
Branky: 44. Kadlec 1:0, 61. Grussmann 2:0, 73. Kubík 2:1
Průběh: Slavia přijela do Ostravy s obranou taktikou. Za celý první poločas ohrozila branku Vítkovic jej jednou. Domácí měli naopak gólových ąancí na tři utkání. Tu první vyuľili aľ ve 44. minutě, kdy Kadlec prostřelil z přímého kopu slavistickou zeď. Druhé dějství uľ bylo vyrovnané, ąance se střídali na obou stranách. Nejvíce se událo v 61. min.: nejdříve trefil Takáč břevno a hned z protiútoku zaznamenal Grussmann druhý gól Vítkovic. Praľané kontrovali o pár minut později, Kubík se trefil z trestného kopu z dobrých 25 metrů přesně k tyči. Závěr byl dramatický, ale domácí vítězství uľ udrľeli.
Diváci: 3.941

Slavia - Sigma ZTS Olomouc
4 : 1 (2 : 1)

Datum: 05. 06. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 28. kolo
Sestava: ©imurka - Beránek, Knoflíček, Takáč, ®ák (stř.), Kubík (stř.), Janů, Jeslínek, ©imůnek, F. Veselý, Víger; stř. Mysliveček, Řehák
Branky: 20. Kubík 1:1, 45. Jeslínek z pen. 2:1, 71. Řehák 3:1, 78. F. Veselý 4:1
Průběh: Liják před začátkem zápasu asi odradil hodně diváků, ale ti co přiąli nelitovali. Hrál se rychlý a dobrý fotbal. slavisté si udrľovali stálou převahu, ale promarňovali ąance (Knoflíček, Takáč 2, ®ák), a tak vedení ujali olomoučtí z rohového kopu. Kubík pak po pěkné individuální akci vyrovnal a Jeslínek vstřelil z penalty druhý gól. Po přestávce tempo i přesnost poklesly, pro zranění odstoupil Kubík, převaha domácích vąak pokračovala a v závěru slavisté dvěma daląími brankami pečetili své vítězství.
Diváci: 4.208

ZVL ®ilina - Slavia
0 : 4 (0 : 2)

Datum: 09. 06. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 29. kolo
Sestava: ©imurka - Beránek, Janů, Jeslínek, Jinoch, Řehák, ©imůnek, Takáč, F. Veselý, Víger, ®ák (Mysliveček)
Branky: F. Veselý 2, Řehák, ®ák
Diváci: 1.054

Slavia - Dukla Praha
3 : 4

Datum: 13. 06. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1987/88, 30. kolo
Sestava: ©imurka - ©imůnek, Janů, Jeslínek, Beránek - Víger, Řehák, Takáč, ®ák (Jinoch) - F. Veselý, Knoflíček

Branky: Řehák, ®ák, Mysliveček, Knoflíček, Záleąák
Poznámky: V tisku vyąlo 28. července 1988. FC Goslar byl t.č. západoněmecký celek.

Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 1. kolo
Sestava: Přibyl - Frýda, Siva, Řehák, Beránek, Jeslínek, Mysliveček (stř.), Ondrejčík, ©imůnek, Víger (stř.), ®ák; stř. Záleąák, Novák
Branky: Tymich, Válek - Jeslínek 2, Řehák, Siva
Průběh: Slavia své příznivce potěąila nejen vítězstvím (po 9 letech na půdě klokanů), ale i výkonem a hrou.
Diváci: 7.901
Trenér: I. Kopecký: „Vývoj zápasu nám nahrál, dali jsme brzy gól, pak přidali druhý a soupeř se ocitl psychicky na lopatkách. Od 20. min. se vąak moji svěřenci zaměřili na udrľení výsledku a umoľnili hrát Bohemians. V druhém poločase uľ ovąem v naąem výkonu nebylo hluchých míst.”

Slavia - Slovan Bratislava
0 : 0

Datum: 15. 08. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 2. kolo
Hodně průměrný fotbal přinesla dohrávka druhého ligového kola v praľském Edenu. Ani tentokrát si nedokázal domácí Frýda poradit s Kinierem v dresu bratislavského Slovanu, takľe utkání skončilo bez branek.Sestava: Přibyl - Beránek, Frýda, Jeslínek, Mysliveček, Ondrejčík, Řehák, Siva, ©imůnek, Víger (stř.), ®ák (stř.); stř. Novák, Záleąák
Průběh: Rozhodčí Matuąík neváhal hned v 5. minutě napomenout faulujícího Havrana, aby mu hned dvě minuty poté za daląí zákrok udělil ľlutou kartu, stejnou barvu si vyslouľil reprezentant Kinier za zakopnutí míče, třetí spatřil v 21. min. Tittel, čímľ byla počáteční tvrdost hostů otupena, a tím byl vytvořen prostor pro fotbal. Slavisté vąak svým příznivcům přichystali velké rozčarování, kdyľ po slibném výsledku u Botiče měli ąanci se zase jednou po letech vyhoupnout na čelo tabulky. Praľané se vąak topili ve starých bolestech a nectnostech, takľe soupeři kalkulujícímu od první minuty evidentně s remízou, bod skutečně přenechali.
Rozhodčí: Matuąík
Diváci: 8.197
Trenér: I. Kopecký: „Chyběla nám tvořivost, moment překvapení, krajní obránci nedokázali podpořit útočné snaľení! Utkání v domácím prostředí rozhodují zkuąení hráči a ti nám chyběli. Navíc jsem v muľstvu postrádal osobnosti! Jeslínek jiľ sice byl, ale Víger či Frýda se této role nezhostili.”

Dukla Praha - Slavia
0 : 1 (0 : 0)

Datum: 21. 08. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 3. kolo
Sestava: Přibyl - Beránek, Frýda, Jeslínek, Mysliveček (stř.), Ondrejčík, Řehák, Siva (stř.), ©imůnek, Víger, ®ák; stř. Novák, Janů

Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 4. kolo
Sestava: Přibyl - Beránek, Čermák, Jeslínek, Mysliveček (stř.), Novák (stř.), Ondrejčík, Siva, ©imůnek, Víger, ®ák; stř. Frýda, Janů

Branky: Víger, 17. Jeslínek z pen., 67. ®ák, 90. Víger
Průběh: Hosté se po čtvrthodince osmělili, ale průbojný Urban sám před ©imurkou přestřelil. Hned v protiútoku zastavil Sivu v ąestnáctce nedovoleně Holý a Jeslínek z penalty nezaváhal. Pak měli ąance Váňa a Siva, ale i budějovický Hermer. Po přestávce domácí zrychlili, hosté se pod tlakem dopouątěli chyb, které Slavia trestala góly. Ke slovu se v závěru dostali i hosté, kteří Procházkou vstřelili čestný úspěch.

5 : 1 (1 : 1)

Datum: 01. 09. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 5. kolo
Sestava: Přibyl - Beránek, Frýda, Janů, Jeslínek, Mysliveček, Ondrejčík, Siva, ©imůnek, Víger (stř.), ®ák (stř.); stř. Čermák, Novák
Branky: Grussmann 2, Bártl, Jeřábek, Kadlec z pen. - Jeslínek z pen.
Diváci: 6.832
Poznámky: Slavia byla před touto prohrou na 2. místě ligové tabulky.

Datum: 10. 09. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 6. kolo
Sestava: Přibyl - Beránek, Frýda, Janů, Jeslínek, Mysliveček (stř.), Novák, Siva (stř.), ©imůnek, Víger, ®ák; stř. Řehák, Váňa
Branky: 29. Jeslínek 1:0, 38. Hoftych 1:1, 43. ®ák 2:1, 55. Novák 3:1, 62. Muchka z pen. 3:2, 79. Muchka z pen. 3:3, 81. Váňa 4:3
Průběh: Po třech letech dokázala Slavia nad chebskými mladíky Jeslínkova doráľečka po penaltě přinesla kýľený úspěch slavistů, kteří se tímto gólem ujali vedení v ligovém souboji s Chebem.konečně vyhrát, i tentokrát si vąak cestu ke dvěma bodům neuvěřitelně zkomplikovala, takľe 90 sobotních minut ji stálo nejen hodně sil, ale i nervů. Přitom se v Edenu mohla odvíjet selanka a Kopeckého tým mohl vyhrát naprosto bezproblémově, nebo» vedl uľ 3:1 a zápas měl ve své reľii...
Ostatně, o výhře domácích mohlo být rozhodnuto uľ v první půli, která se odehrávala takřka výhradně na polovině Chebu. Výsledkem slavistického snaľení vąak byla nadlouho jediná branka, kterou Jeslínek napravil svůj penaltový omyl. Krbeček totiľ jeho pokutový kop vyrazil, proti opakované střele vąak byl bezmocný. Praľané si vypracovali i daląí ąance, ale dvě hlavičky Nováka cíl nenaąly a ®ákovu střelu vyrazil z čáry obránce Bárta. Cheb předvedl jediný přímočarý útok, i ten ovąem stačil, aby skóre bylo srovnáno. Domácí ale jeątě před přestávkou kontrovali, deset minut po změně stran přidali třetí gól a vąechno se zdálo být jasné. Cheb totiľ v těchto fázích spíąe neľ na zvrat pomýąlel na to, jak zabránit debaklu, nebo» se musel bránit lavinovitému náporu Slavie. Stoper Praľanů Janů vąak zřejmě povaľoval průběh duelu za přílią fádní a nezáľivný, takľe během čtvrthodiny vyrobil dvě penalty (nejprve faulem na Kavku, poté zákrokem na ©mída) a ze zápasu se naráz stalo drama, nebo» Muchka při exekuci pokutových kopů nezaváhal. Branka Váni, která přinesla Slavii přece jen zaslouľenou výhru, jen přilila olej do ohně, takľe Eden byl rázem plný nervozity a rozhodčí musel tasit červené karty. Nejprve ąel z trávníku domácí Víger za faul na Kuku, těsně před závěrečným hvizdem ho následoval Muchka po uličnickém zákroku na Váňu...
Diváci: 4.396
Poznámky: ČK: Muchka (Cheb)

Sigma ZTS Olomouc - Slavia
1 : 2 (1 : 1)

Datum: 25. 09. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 7. kolo
Sestava: Přibyl - Mysliveček, Beránek, Frýda, Jeslínek, Jinoch, Novák, Ondrejčík, Řehák (stř.), ©imůnek, ®ák (stř.); stř. Siva, Janů
Branky: Sedláček - Mysliveček, Řehák
Poznámky: Z velkého náporu vytěľili domácí jediný gól a nastřelené břevno, přitom ve 28. min. přiąli o Beznosku vyloučeného za hrubý faul. Za stejný prohřeąek ovąem na druhé straně dostal ©imůnek ľlutou kartu. Oslabení domácí sice bojovali, ale Drulák zahodil několik dobrých ąancí, takľe po akci Beránka nejprve Řehák vyrovnal a pak ranou do ąibenice z 25 metrů zajistil vítězství červenobílým barvám Mysliveček. Mysliveček svou brankou zvítězil v televizní anketě o gól měsíce září.
Rozhodčí: Czetö
Diváci: 10.089
Poznámky: ČK: 28. Beznoska (Olomouc)

Slavia - Spartak Hradec Králové

Datum: 29. 09. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 8. kolo
Sestava: Přibyl - Beránek, Frýda, Jeslínek, Jinoch (stř.), Mysliveček, Novák, Ondrejčík, Řehák (stř.), ©imůnek, ®ák; stř. Siva, Záleąák

Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 9. kolo
Sestava: Přibyl - Jeslínek, Beránek, Frýda, Jinoch, Mysliveček, Novák (Siva), Ondrejčík, Řehák, ©imůnek, ®ák
Branky: 3. Jeslínek 1:0, 15. Novák 2:0, 35. Luhový 2:1, 39. Brezík 2:2, 50. Jeslínek 3:2, 62. Weiss 3:3, 81. Jeslínek z pen. 4:3, 85. ®ák 5:3
Průběh:
Půl hodiny tonul Eden ve fotbalové rozkoąi a diváci se ptali, jaký příděl si Inter z Edenu odveze, nebo» Slavia, figurující po 8. kole na prvním příčce ligové tabulky, začala jako z partesu. Hned první střela na branku hostů z kopačky Jeslínka mezi rukama Hroąe znamenala vedení (právě kapitán muľstva Jiří Jeslínek měl střeleckou muąku a jako obránce se propracoval mezi ligové střelce), v 15. min. se do míče opřel Novák a domácí měli dvougólový náskok. Pak si ovąem Slavia cestu k jasnému vítězství nepochopitelně zkomplikovala, nebo» během čtyř minut dvakrát inkasovala, znervózněla a na konci poločasu mohla dokonce prohrávat, protoľe kromě gólů Luhového a Brezíka měli Weiss a Brezík daląí brankové příleľitosti. Slavia si úlevně vydechla aľ na začátku druhé půle, kdy Jeslínek dal brankáři Hroąovi z dálky „jesličky”. Hosté svého gólmana okamľitě vyměnili a pokouąeli se opět srovnat manko. Zrychlili hru, zpřesnili přihrávky a červenobílá obrana v tu chvíli připomínala průchodící dům. Jen nemohoucnost hostujících střelců zabránila tomu, ľe Slavia mohla ztratit dva body. Hosté pak skutečně vyrovnali, jenľe bod si stejně neodvezli. Jeslínek svým třetím gólem tentokrát z penalty rozhodl o domácí výhře, ®ák vąe pečetil.
Diváci: 5.260
Trenér: I. Kopecký: „Tolik gólových ąancí na cizím hřiąti, jako měl dnes soupeř, nepamatuji za celou svou trenérskou dráhu. V obraně jsme hráli vyloľeně ąpatně, nechávali jsme Inter procházet jak se mu zachtělo, vyhýbali jsme se střetům, báli se osobních soubojů. Fotbal je muľná a tvrdá hra a my za celých 90 minut vyrobili jen 10 faulů! Kdybychom měli takto hrát ve středu derby na Spartě, dostaneme hodně gólů.”

Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 10. kolo
Sestava: Přibyl - ©imůnek, Jeslínek, Ondrejčík, Beránek - Víger (stř.), Mysliveček, Frýda, ®ák - J. Novák, Řehák (stř.); stř. Siva, M. Procházka
Branky: Haąek 2 - Frýda
Průběh: Nádherný zápas se skvělými výkony na obou stranách. Nakonec vyhrála vyzrálejąí a ą»astnějąí Sparta. Slavia, i přes emigraci K+K, vedla ligu a jeątě dvě minuty před koncem nastřelil Novák břevno. Do čela tabulky se dostala Sparta.

Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 11. kolo
Sestava: Přibyl - Beráenk, Frýda, Jeslínek, Mysliveček (stř.), Novák, Ondrejčík, Řehák, ©imůnek, Víger (stř.), ®ák; stř. Jinoch, Siva
Branky: Frýda 2, Novák, Siva - Baláľ, ?
Diváci: 5.754

Datum: 30. 10. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 12. kolo
Sestava: Přibyl - Beránek, Frýda, Jeslínek (stř.), Mysliveček, Novák, Ondrejčík, Řehák, Siva (stř.), ©imůnek, ®ák; stř. Jinoch, Záleąák
Branky: Brezina, Gabriel - Řehák
Diváci: 5.027

Datum: 20. 11. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 13. kolo
Sestava: Přibyl - Beránek, Frýda, Jinoch, Klusáček, Mysliveček (Váňa), Ondrejčík, Řehák, Siva, ©imůnek, ®ák
Branky: Daněk, Chýlek
Diváci: 4.210

©koda Plzeň - Slavia
4 : 2 (3 : 2)

Datum: 27. 11. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 14. kolo
Sestava: Přibyl - Beránek (stř.), Frýda, Jeslínek (stř.), Jinoch, Mysliveček, Ondrejčík, Řehák, ©imůnek, Váňa, ®ák; stř. Klusáček, Záleąák
Branky: 5. Sloup 1:0, 26. Sokol 2:0, 35. Homola 3:0, 36. Řehák 3:1, 37. Váňa 3:2, 60. Homola 4:2
Průběh: Nápor Slavie trval pouze několik minut, první plzeňská střela na soupeřovu branku totiľ znamenala i první gól. Pak se celou půlhodinu hrálo pod taktovkou domácích. Vstřelili daląí dvě branky a s hosty to vypadalo zle. Z psychického ąoku jim pomohly následující dvě minuty, kdy byli střelecky úspěąní Řehák a Váňa. V době daląího slavistického náporu vąak utekl Homola, rozhodčí přehlédl jeho postavení mimo hru a plzeňský střelec stanovil konečný stav.
Diváci: 3.757
Poznámky: Sekretář Slavie dr. Lubas: „Věděli jsme, ľe nás Plzeň porazit musí, protoľe před zápasem měla jen osm bodů a čeká ji uľ jen nedělní střetnutí na Interu. Se ziskem osmi podzimních bodů se totiľ z ligy sestupuje. Plzeň nás také skutečně porazila, otázkou ale je, jak k tomu doąlo. Za stavu 3:3 jsme dostali čtvrtý gól z třímetrového ofsajdu. Postranní rozhodčí Práąil stál na úrovni celé situace a nemohl postavení mimo hru nevidět, přesto při konzultaci s hlavním sudím Stieglerem potvrdil, ľe Homola v ofsajdu nebyl. Jestliľe ligový rozhodčí udělá takovouto chybu, nesmí se podle mého názoru uľ v nejvyąąí soutěľi objevit.”

4 : 0 (1 : 0)

Datum: 04. 12. 1988
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 15. kolo
Sestava: Přibyl - Beránek, Frýda, Jinoch (stř.), Klusáček, Mysliveček, Novák (stř.), Ondrejčík, Řehák, Siva, ©imůnek; stř. Procházka, Váňa
Branky: Novák, Procházka, Řehák, Siva
Diváci: 3.603