Sestava: Cháňa - Ratzenberger, Nytl - Hliňák, A. Burgr, Seifert - Kuľel, ©tapl, Vaník, Čapek, Husák
Branky: Sedláček 2, Dvořáček 2, K. Koľeluh, Hajný - ©tapl 2, Vaník, Čapek
Poznámky: Deset gólů v jednom zápase a ani jeden nebyl z penalty.

0 : 7

Datum: 12. 07. 1923, Cařihrad (Istanbul)
Sestava: ©tapl, Ratzenberger
Branky: ©tapl
Průběh: Skóre otevřel ©tapl bombou ze třiceti metrů. Za stavu 6:0 vykopl z brankové čáry míč Ráca a Slavia přidala jeątě jeden gól.

Altoun Ordon - Slavia
0 : 7

Datum: 14. 07. 1923, Cařihrad (Istanbul)
Poznámky: V Izmíru, v Turecku, byl v roce 1923 zaloľen klub Altinordu SK. Je moľné, ľe se jedná o stejný klub, pouze jinak psaný.

Fenerbahce Istanbul - Slavia
1 : 10

Datum: 16. 07. 1923, Cařihrad (Istanbul)
Sestava: Cháňa, Čapek

Průběh: Za stavu 7:0 se podařilo Turkům prostřelit Cháňu. Pak slavisté přidali tři branky.
Diváci: 5.000
Poznámky: V knize „Starý trenér vzpomíná” se uvádí, ľe gól Turci vstřelili za stavu 9:0 a návątěva prý byla 15000 diváků. Soupeř nesl v té době název Fener Bagtche.

Turecko - Slavia
3 : 10

Datum: červenec 1923, Istanbul
Poznámky: Soupeřem byl vybraný celek Turecka.

Datum: 1923
Poznámky: Není jisté, zda byla Slavia domácím týmem.

Datum: září 1923, Wien
Poznámky: Poprvé chytal za Slavii Frantiąek Plánička. Předtím hrál 6. července v Prostějově, kde rezerva Slavie porazila místní Spartu 3:1 (jediný gól dostal Plánička z penalty). Ve Vídni ovąem nastoupil načerno za tehdejąí brankářskou jedničku Cháňu, který byl několik dní před utkáním zraněn při sráľce s tramvají.

6 : 2

Datum: 07. 10. 1923, Praha, Letná
Druh zápasu: Středočeský pohár, semifinále
Poznámky: Přes dvě obdrľené branky a roztrľené obočí byl jedním z nejlepąích hráčů na hřiąti Plánička, který značně přispěl k vítězství, nebo» Čechie zvítězila na rohové kopy 9:4…

3 : 1 (3 : 0)

Datum: 14. 10. 1923, Praha, Sparta
Sestava: Plánička - Nytl, Seifert - Plodr, A. Burgr, Überlacker - Kuľel, ©tapl, Vaník, Čapek, Kratochvíl
Branky: Dvořáček 1:0, Hajný 2:0, Koľeluh 3:0, Vaník 3:1
Průběh: O prohře Slavie bylo rozhodnuto jiľ v prvním poločase, rudí hráli ve výborné formě a nastoupili se svými nejlepąími. Třetí gól padl po chybě brankáře Pláničky, který vyběhl proti Sedláčkovi, jenľ vrátil míč Koľeluhovi. Pro toho pak nebylo problémem dostat míč do opuątěné branky. I přes chybu Plánička odchytal skvělý zápas.
Rozhodčí: Zadák
Diváci: 26.000

NytlVaník©taplČapekÜberlackerKratochvílKuľel
NytlSeifertPlodrPláničkaBurgerKuľel
Snímek od branky Slavie. Reportérů prý za ní bylo dost. Losování kapitánů Kádi a Vaníka s rozhodčím Zadákem.

Branky: Čapek 3, Vaník 2
Průběh: První branku zápasu vstřelil Rapid, daląí góly uľ dávala Slavia.
Poznámky: Odveta se hrála za čtvrt roku po předchozím utkání.

Sestava: Seifert
Průběh: Za stavu 2:0 byl zraněn Seifert a Slavia dohrávala o deseti lidech.

AC Bilbao - Slavia
2 : 9 (0 : 4)

Datum: 25. 12. 1923, Bilbao
Sestava: ©taplík - Seifert, Nytl - Plodr, Pleticha, Hliňák - Kuľel, ©tapl, Vaník, Čapek, Kratochvíl
Branky: Čapek 4, ©tapl 2, Vaník, Kratochvíl, Kuľel (střelci jspu uváděni i takto: Čapek 5, ©tapl 2, Vaník 2)
Průběh: ©panělé začali sebevědomě a za chvíli měli poměr rohů 6:0 ve svůj prospěch. Pak ale Čapek rychle za sebou vstřelil 3 góly. Daląí branku dal Vaník. To byl poločas. Pak Bilbao sníľilo aľ na 2:4, kdyľ první branka padla tak, ľe ©panělé vrazili ©taplíka i s míčem za brankovou čáru a druhou přidali z pokutového kopu za ruku. Daląí góly uľ ale stříleli jen slavisté.
Diváci: 40.000

4 : 4 (3 : 1)

Datum: 26. 12. 1923, Bilbao Druh zápasu: přátelský

Sestava: Vaník, ©tapl, Nytl, Kuľel
Branky: Larocoechea 3:0, ©tapl 3:1, ©tapl 3:2, Vaník 3:3, ©tapl 4:4
Průběh: Kvůli předchozímu zápasu vyměnili ©panělé rozhodčího, který hned v úvodu nařídil v rozmezí patnácti minut proti Slavii dvě penalty. Po nich vstřelil Larocoechea regulérní gól a upravil na 3:0. Potom ©tapl doběhl i s míčem aľ do brány a sníľil. Hned po změně stran nařídil rozhodčí trestňák za sraľení ©tapla. Vaník vystřelil, rozhodčí nádherný gól pod břevno odvolává s vysvětlením, ľe střílet měli domácí… Po pěti minutách ©tapl dělovkou ohnul brankáři prsty a míč napjal sí» - Sarracho na to, ľe ofsajd. Daląí dvě branky, ©taplovu hlavou a Vaníkovu bodlem, uľ rozhodčí rezignovaně uznává - 3:3. Deset minut před koncem odmával Plánička (v roli pomezního rozhodčího) asi desetimetrový ofsajd Bilbau, slavisté se zastavují, ©panělé ne, rozhodčí spokojeně uznává gól. I obecenstvo uľ přestalo tleskat. Chvíli před koncem Sarracho vyloučil Nytla a hra se přiostřila. Vaník vysunul Kuľela, ten setřásl obránce, prohodil ©taplovi a ten se z nitra malého vápna nemýlil - 4:4. To byl konec zápasu. Obecenstvo pak vběhlo na hřiątě a zvedlo Rudolfa ©tapla, hrdinu utkání, na ramena.
Rozhodčí: Sarracho

CF Barcelona - Slavia
1 : 0 (1 : 0)

Datum: prosinec 1923, Barcelona
Branka: Marti
Průběh: Rozhodčí pískal dobře, nezaujatě a dopustil se pouze jedné jediné chybičky. Ta vąak byla rozhodující. Po rohovém kopu srazil Marti ©taplíka i s míčem do brány. Boas odpískal místo faulu gól… slavisté měli po celý zápas převahu, nastřelili pětkrát tyč, domácí branku vąak nedobyli.

0 : 1

V lednu hrála Slavia v Curychu a kromě uvedených utkání tam sehrála i zápas, ve kterém zvítězila 9:1, kdyľ pět branek vstřelil ©tapl a čtyři Laątovička. V sestavě byl Vaník a Seifert.