4 : 1

Druh zápasu: 1. liga 1980/81, 18. kolo
Sestava: Jarolím
Branky: Jarolím 2
Průběh: Kromě toho, ľe Karel Jarolím vstřelil dva góly, se na jednom daląím jeątě podílel.

1 : 2 (1 : 0)

Losování před zápasem. Kapitáni Nachtman, Berger a rozhodčí Krchňák.
Datum: 18. 05. 1981, Praha, Sparta
Druh zápasu: 1. liga 1980/81, 27. kolo
Sestava: ©ticha - Pauřík, Jeslínek, Nachtman, Stričko - P. Herda, Lubas, K. Jarolím (Lauda) - Hotový, Peąice, Zamazal; daląí střídání Pecka
Branky: Kotal 1:0, Zamazal 1:1, Hotový 1:2
Průběh: Sparta byla do přestávky lepąí. Potom trenér Bouąka provedl některé změny, Slavia oľila a zvítězila.

Druh zápasu: přátelský
Sestava: Kováč - Pauřík, Nachtman, Jeslínek, Stričko - P. Herda, ©ajtar, K. Jarolím - Lauda, Peąice, Hotový - střídání: Lubas, Knoflíček, Příloľný

Branky: Jarolím, Rada 2:1, Rada 2:2
Průběh: V Edenu si snad Slavia myslela, ľe kdyľ udolala mistra z Bazalů 90 minutami plnými nasazení, soustředění, bojovnosti a poctivosti, stačí na třetí tým tabulky třetinový výkon. Po půlhodině, v níľ zahrála stylem „odzkouąeno s Baníkem”, skutečně vedla 2:0 a skutečně vypnula. Zapoměla na základní fotbalovou pravdu, ľe fotbal se hraje 90 minut, zapoměla na plnění taktických pokynů, nevzala na vědomí, ľe soupeř po výpadku v prvním poločase musí alespoň ve druhé půli trochu hrát. A klokani hráli...
Diváci: 15.000
Trenér: J. Bouąka: „Hráči dostali pro druhý poločas přesné taktické pokyny. Kdyľ je ligoví fotbalisté nedokáľí splnit, nezaslouľí si nic jiného, neľ aby o bod přiąli!”

3 : 1 (3 : 0)

Datum: 12.-13. 09. 1981
Druh zápasu: 1. liga 1981/82, 5. kolo
Sestava: Jarolím, Hotový
Branky: 14. Masný 1:0, 30. ©vehlík 2:0, 37. Masný 3:0, 69. Jarolím z pen. 3:1
Průběh: Po debaklu v posledním zápase na domácí půdě s Duklou začali „belasí” tentokrát soustředěně a zodpovědně. Hráli s plným nasazením, od úvodního hvizdu zatlačili Slavii do defenzívy. Vytvořili si nejen výraznou převahu, ale i řadu dobrých střeleckých ąancí, z nichľ se rodily góly. Slovan vedl do přestávky 3:0 a za tohoto stavu pochopitelně polevil. Praľané, kteří v úvodu hráli bázlivě a ustraąeně, nedokázali si přihrát, vyráběli chyby v obraně a v útoku přílią neexistovali, se ve druhé půli přece jen probrali. Viditelně přidali a nakonec se jim podařilo výsledek upravit, i kdyľ jen z penalty. Tu proměnil Jarolím, kdyľ předtím Tulis srazil Hotového.
Rozhodčí: Klein
Diváci: 4.200

0 : 0

Datum: 25. 09. 1981, Praha, Slavia
Druh zápasu: 1. liga 1981/82, 6. kolo
Sestava: Kováč - Pauřík, Nachtman, Jeslínek, Zamazal - Lubas, P. Herda, K. Jarolím - P. Čermák, Peąice, Hotový; střídání Pecka
Průběh: V pátek bylo na hřiąti Slavie v Edenu ve Vrąovicích zahájeno VI. kolo první fotbalové ligy, v nemľ se utkali staří rivalové Slavia a Sparta. První poločas se hrál v celkově poklidném tempu, kdy se soupeři střídali v protiútocíeh, z nichľ domácí vytěľili pět a hosté jeden rohový kop a rozhodčí Christov ukázal dvě ľluté domácím a jednu hráči hostí. Po změně stran byla sice hra ruąnějąí, ale střelecky se ľádný ze soupeřů neuplatnil, takľe zápas skončil bez branek.

Sestava: Jarolím, Herda, Lubas
Branky: 9. Gaąparík 1:0, 14. Fijalka 2:0, 22. Jarolím 2:1, 51. Dian 3:1, 81. Herda 3:2
Průběh: Ani netradiční modré dresy, ani neuvěřitelné chyby domácích v úvodu zápasu nepomohly Slavii k bodovému zisku. Praľanům chybí střelec a tak není divu, ľe nedokázali proměnit ani ty nejvyloľenějąí ąance. Trnava naopak hned první „kiks” Lubase zuľitkovala ve vedoucí gól, vzápětí přidala druhý, přemíru daląích příleľitostí zahodila... Hosté sice dokázali dotáhnout na rozdíl jediné branky, ale pak zaspali v úvodu druhého poločasu, inkasovali potřetí a výsledku bylo rozhodnuto.

Branky: 7. Pecka 1:0, 82. Chovanec 1:1
Průběh: Zápasem s praľskou Slavií vstoupila do závěrečné přípravy na kvalifikaci mistrovství Evropy naąe fotbalová jednadvacítka. Mladí reprezentanti v Edenu přílią neoslnili. Chyběla jim rychlost, důraz v osobních soubojích a vázla i střelba. Slavia se brzo dostala po hrubé chybě reprezentační obrany do vedení zásluhou Pecka, jednadvacítka vyrovnala aľ devět minut před koncem z pokutového kopu Chovancem, který byl také nejlepąím hráčem na hřiąti.
Rozhodčí: Duba
Diváci: 300
Poznámky: Sestava ČSSR 21: ©imurka - Kapko, Straka, Bagin (46. Jeslínek), Schwarz - Chaloupka (46. Matovič), Chovanec, Čabala - Víger, Daněk (46. Čermák), Stipanitz
V tisku vyąlo 9. října.

Slavia - Plastika Nitra
2 : 1

Datum: 11. 10. 1981
Druh zápasu: 1. liga 1981/82, 8. kolo
Sestava: Kováč - Stričko, Kříľ, Jeslínek, Zamazal - Janů, P. Herda, K. Jarolím - Čermák, Knoflíček, Hotový - střídání: Zlámal, Pecka

1 : 0

Druh zápasu: 1. liga 1981/82, 9. kolo
Branky: 15. Kroupa 1:0
Průběh: Jen průměrnou kopanou přinesl brněnský ligový duel. O výsledku rozhodl pohotový Kroupa, který se v 15. min. nejlépe orientoval ve skrumáľi před Kováčovou brankou a po zaváhání zadáků Slavie skóroval. Slavia neměla daleko k vyrovnání, ovládala střed hřiątě, kde měla svého nejlepąího hráče v Jarolímovi, ovąem střílela větąinou jen z dálky a nepřesně. Největąí zbraní Brňanů byla bojovnost, ovąem ligový hráč by měl něco navíc přece jen přidat.
Rozhodčí: Liąka
Diváci: 10.000
Poznámky: V tisku vyąlo 19. října. Podle údajů Sazky se utkání hrálo mezi 16. a 18. říjnem.

Sestava: Stričko, P. Herda, Jarolím, Hotový, Zamazal
Branky: 11. Stričko 1:0, 18. Klička 1:1, 32. P. Herda 2:1, 40. Jarolím 3:1, 45. Hotový 4:1, 71. P. Herda 5:1, 74. P. Herda z pen. 6:1
Branka vítkovických v Edenu byla neustále v jednom ohni. Obrana hostů totiľ povolila Slavii víc neľ kterýkoliv její předcházející soupeř v ligovém maratónu. Na snímku B. Kostky hlavičkuje střední útočník seąívaných Knoflíček mimo.Průběh: Tisk před zápasem: Domácí (bez ©ajtara a Nachtmana, ale uľ se Zlámalem a Zamazalem) mají starosti s nachlazením některých hráčů.
Po zápase: Ligový nováček nastoupil v Edenu s otevřeným hledím, avąak na rozdíl od úspěąného vystoupení na Julisce zapomněl na podstatné - málo bránil, a to brzy vystihla nad propadliątěm balancující Slavia, která si vítězstvím vylepąila své postavení a ąesti vstřelenými góly si vypracovala dobrý nástup na cestu po tabulkovém ľebříčku směrem vzhůru. Eden byl tedy po dlouhé době pro seąívané rájem. Ti sice hráli pomalu, ale díky Jarolímově přehledu a přesnosti jeho přihrávek pronikali obrannými řadami soupeře a nejednou se brankáře Havlíčka mohli zeptat, kam chce střelu umístit. Zejména střelecky disponovaný Herda za podpory Hotového v tomto utkání, v němľ si Slavia vybojovala zaslouľeně vysoké vítězství, zazářil.
Daląí článek:
V Edenu se nehrál ľádný velký fotbal, i kdyľ Bouąkova kombinace mladí-staří tentokrát zabrala a Vítkovice, které před třemi týdny tolik překvapily na Julisce, úplně rozstřílela. Slavia, ve středu hřiątě dost upracovaná, ale před soupeřovou ąestnáctkou nebývale nápaditá, pohyblivá a bojovná, vzala soupeři velice záhy vąechno pomyąlení na defenzívu a názorně mu předvedla, ľe ani destrukce není vąespasitelná… Zvláątě, kdyľ vítkovická obrana měla tentokrát do skálopevnosti daleko a o plnění taktických pokynů při defenzívě si nechala jen zdát... Sympatické na domácí bylo to, ľe se nenechali ukolébat jasným vedením a vytrvale si vylepąovali skóre a tím i postavení v tabulce.
Rozhodčí: Matuąík
Diváci: 4.000