přátelský

Rok 1922-starostou byl Eisenberger, FO vedl Loos,náčelníkem byl Koąek a trenérem Madden.

V únoru z V.® přiąeli Plodr a Seifert a v kádru byli: Cháňa, Ráca, Dvořák,Burger, Čipera,Lutovský,©tapl,Vaník,©ubrt,Rektorys,Loos,Plemeník,©kvor,©oltys, Čapek,Nytl,Proąek odeąel do Meteoru Vino.

Na zájezdu v Dánsku byli jiľ :Mazal (©kvain) ze Sparty a Laątovička z Brna.

Dne 26.V. se v Praze vyhrálo s Celtickem 3:2 v sestavě : Cháňa-Ráca, Nytl-Plodr, Burger,Seifert-Čapek,©tapl,Vaník,Mazal a Rektorys.

Dne 5.XI. v poháru Stř.ľupy se hrálo s ACS 2:2 v sestavě : Cháňa-Ráca,Seifert-Loos, Burger,Plodr-Kuľel(nově z Vídně),©tapl,Vaník,©oltys a Mazal.

Dne 26.XI. hrál SKS v poháru opakovaně s ACS 0:0 a v 80. min.bylo utkání pro tmu ukončeno.Pokračovalo se 2.XII. od 30 min.a ©kvor dal vítězný gól.Pak se pokračovalo přátelsky 1:3 pro Spartu (naposledy hrál Loos).

Finále poháru s Čechií Karlín se hrálo aľ v roce 1923.

V mistrovství skončila Slavia druhá s 24 body (o 2 za ACS), nejvíce mistrovských branek dal Vaník 13x.

Za rok sehrála SKS 56 zápasů, nejvíce ©tapl a Ráca 55,branek nejvíce vstřelil ©tapl 22. Za ČSR hráli : Ráca a Burger 1x, Plodr a Seifert 2x, ©tapl 2/1 a Vaník 3/1.

Detaily zápasů:

Slavia - Sparta
0 : 3 (0 : 2)

Datum: 29. 04. 1922, Praha, Sparta
Druh zápasu: Mistrovství ČSF
Sestava: Cháňa - Ratzenberger, Nytl - Loos, A. Burgr, Plodr - Zajíček, ©tapl, Vaník, Čapek, Rektorys
Branky: Červený, Janda, Hajný
Rozhodčí: Fanta
Diváci: 24.000
Trenér: J. W. Madden
Poznámky: Slavia, která nastoupila s pěti nováčky v sestavě, si poprvé půjčila za domácí půdu stadion Sparty, Hajný se stal střelcem 100. gólu v derby.

Slavia - Celtic FC Glasgow
3 : 2

Datum: 25. 05. 1922, Praha
Druh zápasu: přátelský
Sestava: ©tapl, Vaník, Mazal, Čapek,
Branky: 6. ©tapl 1:0, 24. McAtee 1:1, 34. Murphy 1:2, 81. Vaník 2:2, 87. ©tapl 3:2
Průběh: První gól padl po akci na jeden dotek. Unikl Čapek, nacentroval, Mazal vystřelil a z doráľky skóroval ©tapl. Ve 24. kopal MacAtee trestný kop z hranice velkého vápna (po faulu Seiferta) a bylo vyrovnáno. O deset minut později předvedl ukázkovou hlavičku Murphy a Celtic vedl 2:1. Druhý poločas patřil celý Slavii. Útočila, střílela, ale ne a ne dát branku. Aľ devět minut před koncem utkání nacentroval Čapek z pravého křídla před bránu a Vaník z voleje vyrovnal. V 87. přihrál Mazal do shluku hráčů, z něhoľ se vyřítil Vaník. Skotský obránce si lehl do jeho rány, ale Vaník patičkou postrčil míč za sebe, nebo» tuąil a věděl, ľe za ním klusá ©tapl. Ten se opřel do míče a vstřelil vítězný gól Slavie.

Slavia - Viktoria ®iľkov
3 : 1

Datum: 1922
Druh zápasu: Středočeský pohár, čtvrtfinále
Poznámky: Utkání bylo přeruąeno v 67. minutě. ®upa rozhodla, ľe zbývajících 23 minut musí být dohráno, a aby obecenstvo nebylo oąizeno, bude se pak hrát jeątě 2x30 minut přátelsky. Slavia dala během třiadvaceti minut čtvrtý gól a v pokračování vyhrála jeątě 3:1.

Datum: 1922
Druh zápasu: Dohrávka čtvrtfinále Středočeského poháru (23 min.) + přátelský zápas (2x30 min.)
Poznámky: Slavia vstřelila v dohrávce 1 gól, vyhrála celkem 4:1 a zajistila si tím postup do semifinále Středočeského poháru. V přátelském zápase na 2x30 minut vyhrála potom 3:1.

Datum: 1923, Kodaň
Poznámky: Jednalo se o vybranou jedenáctku Dánska, která vąak byla totoľná s národním muľstvem.

Datum: 1922, Malmö
Poznámky: Patrně se jednalo o klub Malmö FF.

SC Feyenoord - Slavia
0 : 8

Datum: červenec 1922, Rotterdam
Druh zápasu: Zájezd do Holandska
Branky: ©tapl 7, Čapek 1
Průběh: Utkání se hrálo za silného deątě, ale blátivá půda Slavii vyhovovala.

Sparta - Slavia
2 : 2 (1 : 1)

Datum: 05. 11. 1922, Praha, Sparta
Druh zápasu: Středočeský pohár, semifinále
Sestava: Cháňa - Ratzenberger, Seifert - Loos, A. Burgr, Plodr - Kuľel, ©tapl, Vaník, ©oltys, Mazal
Branky: Dvořáček, A. Hojer - ©tapl, Vaník
Průběh: Zápas byl prodlouľen o 2x10 minut, a protoľe nebyl rozhodnut, doąlo 26. 11. 1922 k jeho opakování.
Rozhodčí: Koą»ál
Diváci: 20.000
Poznámky: Pohár věnovaný Středočeskou ľupou nahrazuje někdejąí Pohár dobročinnosti (Charity Cup) a nadále se hraje ve prospěch tzv. úrazového fondu.

0 : 0

Datum: 26. 11. 1922, Praha, Sparta
Druh zápasu: Středočeský pohár, semifinále, opakování z 05. 11. 1922
Sestava: Cháňa - Ratzenberger, Seifert - Loos, A. Burgr, Plodr - Kuľel, ©tapl, Vaník, Čapek, Mazal
Průběh: Utkání bylo v 80. minutě ukončeno pro tmu. Bylo dohodnuto, ľe o příątím víkendu bude sehrán přátelský zápas a v jeho prodlouľení bude dohrán zápas pohárový.

Rozhodčí: Klier
Poznámky: V pohárové dohrávce dala Slavia gól uľ v první minutě a stala se tak drľitelem trofeje. Hrálo se podle pravidla náhlé smrti.