Datum: 04. 01. 1989, Praha, hala v Edenu
Sestava: Přibyl, Jánoą - ©imůnek, Janů, Jeslínek, Beránek, Záleąák, Ondrejčík, Mysliveček, Frýda, ®ák, J. Novák, M. Procházka, Řehák, Váňa, P. Čermák
Branky: Lavička, Haąek, Bielik, Skuhravý, Čabala
Rozhodčí: Grégr + Pelíąek
Diváci: 800
Poznámky: Dobročinná akce hraná podle pravidel halového fotbalu na 2x30 minut. Utkání se hrálo na podporu obětem zemětřesení v Gruzii. Sparta byla rozehranějąí, Slavia trénovala druhý den. Zápas není započítáván do oficiálních statistik derby.

DAC Dunajská Streda - Slavia
1 : 0 (0 : 0)

Datum: 01. 03. 1989
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 16. kolo
Sestava: Přibyl - Frýda (Siva), Jeslínek, Jinoch, Mysliveček, Ondrejčík, Řehák, Susko, ©imůnek, Váňa, ®ák

Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 17. kolo
Sestava: Přibyl - Frýda, Jeslínek, Jinoch (stř.), Mysliveček, Ondrejčík, Procházka (stř.), Susko, ©imůnek, Váňa, ®ák; stř. Víger, Beránek

Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 18. kolo
Sestava: Jánoą - Frýda, Jeslínek, Klusáček, Mysliveček, Ondrejčík (stř.), Susko (stř.), ©imůnek, Víger, Záleąák, ®ák; stř. Novák, Jinoch

Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 19. kolo
Sestava: Jánoą - Frýda, Klusáček, Mysliveček, Novák (stř.), Ondrejčík, Procházka, Susko, ©imůnek, Víger, ®ák (stř.); stř. Jinoch, Zákostelský

Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 20. kolo
Sestava: Jánoą - Beránek, Frýda, Klusáček, Mysliveček, Ondrejčík, Řehák, Susko, ©imůnek, Víger, ®ák
Branka: 36. Hipp 1:0
Průběh: slavisté Řehák a Ondrejčík hned na začátku své ąance spálili, ovąem na druhé straně je napodobili pomácí Jeľ, Lednický a dvakrát Moravčík. Fotbal se hrál podobný, Nitra si dokonce notně zahrávala s přízní diváků, kdyľ trestuhodně zahodila do přestávky daląí ąance. Teprve po změně stran získala převahu, ale tu provázela střelecká marnost. Podobně vąak dopadali z brejků hosté (opět Ondrejčík, Řehák a navíc Mysliveček). Od 60. min. se přestal hrát fotbal...
Rozhodčí: Líąka
Diváci: 4.823

Slavia - TJ Vítkovice
2 : 1 (2 : 0)

Datum: 02. 04. 1989
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 21. kolo
Sestava: Jánoą - Beránek, Frýda, Klusáček, Mysliveček, Novák (stř.), Ondrejčík, Řehák, Siva (stř.), ©imůnek, ®ák; stř. Jinoch, Záleąák

Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 22. kolo
Sestava: Jánoą - Frýda (stř.), Klusáček, Mysliveček, Novák (stř.), Ondrejčík, Řehák, Siva, Susko, ©imůnek, ®ák; stř. Beránek, Záleąák

Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 23. kolo
Sestava: Jánoą - Beránek, Frýda, Klusáček, Mysliveček, Novák, Ondrejčík, Řehák, Siva (stř.), ©imůnek, Víger (stř.); stř. Záleąák, ®ák
Branky: Klusáček, Mysliveček, Novák, Řehák - Maroąi
Diváci: 3.684

Spartak Hradec Králové - Slavia
0 : 1 (0 : 1)

Datum: 20. 04. 1989
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 24. kolo
Sestava: Jánoą - Beránek, Frýda (stř.), Klusáček, Mysliveček, Novák (stř.), Ondrejčík, Řehák, Siva, ©imůnek, ®ák; stř. Víger, Záleąák

Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 25. kolo
Sestava: Jánoą - Beránek, Frýda, Klusáček, Mysliveček, Novák, Ondrejčík, Řehák, Siva (stř.), ©imůnek, ®ák (stř.); stř. Víger, Záleąák
Branky: Brezík 3 (1:0, 2:0 a 3:2 z pen.) - Řehák 2, Mysliveček
Průběh: Bratislavský Inter pokračoval v domácím výprodeji bodů i se Slavií, nebo» za stavu 2:0 podlehli jeho hráči vąeobecně vľitému mínění naąich ligových fotbalistů, ľe za takového skóre se zápas ztratit nedá. Domácí trenér byl přístupem svých hráčů rozladěn, jeho kolega na lavičce Slavie své svěřence naopak chválil, funkcionáři Interu pak byli krajně rozhořčeni na sudího Jaąka za neuznaný gól. Záznam vąak jasně ukázal, ľe branka padla z ofsajdu.
Rozhodčí: Jaąek
Diváci: 3.388
Trenér: I. Kopecký: „Po první půli, kdy jsme sice hráli ofenzívně, ale zároveň neopatrně v obraně, přiąel ve druhém poločasu zvrat, k němuľ napomohl příchod Vígera. Rychle jsme vyrovnali na 2:2, pak jsme gólem z penalty sice prohrávali, ale muľstvo bojovalo aľ do konce a srovnalo skóre znovu. Toho si na hráčích nejvíce cením!”

3 : 0 (2 : 0)

Datum: 15. 05. 1989, Praha, Slavia
Druh Jen pouhou půlhodinku si v derby zahrál spar»an Lavička. Pro zranění musel odstoupit a jeho absence byla pro mistra citelná.zápasu: 1. liga 1988/89, 26. kolo
Sestava: Jánoą - ©imůnek, Ondrejčík, Klusáček, Beránek - Víger, Mysliveček, Frýda, ®ák - Řehák (stř.), J. Novák (stř.); střídání Siva, M. Procházka
Branky: 1. ©imůnek 1:0, Řehák, Mysliveček
Průběh: Slavia přehrála vlastně uľ jistého mistra. Raketový byl uľ vstup: gól ©imůnka uľ po 26 sekundách hry! Spartě citelně chyběli její dva klíčoví hráči - Čabala a Haąek
Diváci: 10.203
Trenér: I. Kopecký: „V derby bylo třeba sáhnout aľ na dno sil, coľ naąi hráči udělali. Hodně nám pomohla uľ 1. minuta, nebo» vedoucí gól nám hru usnadnil.”

2 : 3 (2 : 1)

Datum: 18. 05. 1989
Druh zápasu: Český pohár, semifinále
Sestava: Řehák, Ondrejčík, Susko, Siva, Víger
Branky: 18. Siva 0:1, 23. Pacák 1:1, 45. Havránek 2:1, 75. Víger 2:2, 103. Řehák 2:3
Průběh: V úvodu se dařilo hostům, kteří se po několika pěkných akcích ujali vedení Sivou. Vzápětí vąak Hradec vyrovnal a od té doby drľel aľ do přestávky taktovku. Jednogólový náskok vąak nestačil ve druhé půli na tým Slavie, který si udrľoval iniciativu a rozhodl v prodlouľení pohotovým Řehákem.
Diváci: 6.000

Dukla Banská Bystrica - Slavia
3 : 1 (2 : 1)

Datum: 22. 05. 1989
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 27. kolo
Sestava: Jánoą - Beránek, Frýda, Klusáček, Mysliveček, Ondrejčík, Řehák, Siva (Procházka), ©imůnek, Víger, ®ák
Branky: Baláľ, Diňa, Suchánek - Řehák
Průběh: Slavia po ąesti kolech bez prohry v Banské Bystrici propadla, i kdyľ domácí vojáci hráli hodinu bez vyloučeného Baláľe.

Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 28. kolo
Sestava: Jánoą - Beránek, Frýda, Klusáček, Ondrejčík, Řehák, Siva (stř.), ©imůnek, Víger, Záleąák, ®ák (stř.); stř. Susko, Procházka
Branky: 25. Řehák z pen. 1:0, 33. Řehák z pen. 2:0, 41. Siva 3:0, 45. Klejch z pen. 3:1, 58. Frýda 4:1, 79. Procházka 5:1
Diváci: 5.084

Baník Ostrava - Slavia
4 : 1 (1 : 1)

Datum: 11. 06. 1989
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 29. kolo
Sestava: Jánoą - Beránek, Frýda (stř.), Klusáček, Mysliveček, Ondrejčík, Procházka (stř.), Řehák, Susko, Víger; stř. Jinoch, Siva

Uvádí se také tato sestava:Janos-Susko, Klusacek, Ondrejcik Beranek-Viger, Myslivecek, Fryda (79 Jinoch), Zalesak-Rehak,Prochazka(79Siva)

Branky: ©karabela 2, Daněk, Staą - Beránek
Diváci: 6.616
Trenér: I. Kopecký: „Tři čtvrtiny zápasu jsme měli v rukách, přesto jsme prohráli!”
Poznámky: Není mi známo jméno jedenáctého hráče základní sestavy.

Slavia - ©koda Plzeň

Datum: 14. 06. 1989, Praha, Eden
Druh zápasu: 1. liga 1988/89, 30. kolo
Sestava: Přibyl - Beránek, Procházka (stř.), Záleąák, Víger, Řehák, Mysliveček, Ondrejčík, Frýda, Klusáček, ©imůnek; stř. Siva, Jinoch
Branka: 25. Záleąák 1:0
Průběh: Utkání bylo ovlivněno, hráči dostali od vedení Bohemians 30.000 korun. Přineslo vąak tvrdý boj, branku vstřelil ve 25. minutě Záleąák po Vígerově přihrávce.
Rozhodčí: Hycl
Diváci: 6.075

Sparta - Slavia

Datum: 28. 05. 1989, Jablonec nad Nisou, stadion LIAZ Jablonec n./N. na Střelnici
Druh zápasu: Český pohár, finále
Sestava: Jánoą - ©imůnek, Ondrejčík, Klusáček, Beránek - Víger (Záleąák), Mysliveček, Frýda, ®ák - Siva (Procházka), Řehák
Branka: 15. Griga 1:0
Průběh: Návrat uzdraveného Haąka do základní sestavy Spartě ohromně pomohl! Psychicky, ale hlavně herně, protoľe mistr mohl opět vyrukovat se silnou zálohou, s níľ stojí i padají jeho výkony, a jak se v posledních týdnech ukázalo i výsledky. Letenský kapitán to také byl, kdo jako první Na snímku je s míčem úspěąný střelec S. Griga.zavelel ke zteči a k odplatě za nedávnou krutou ligovou prohru. Uľ v 1. min. poslal zpoza ąestnáctky prudký volej k Jánoąově pravé tyči tak nekompromisně, ľe mladý slavistický gólman mohl mluvit o zázraku a ątěstí současně, ľe stačil jeątě míč vytáhnout na roh, ąest minut poté se zaskvěl podruhé, kdyľ stejně perfektně zmařil vyloľenou ąanci P. Nováka, po čtvrt hodině se vąak ukázalo, ľe ani on není kouzelník a nezvládne nemoľné. Po Bielkově dlouhém autu a Skuhravého prodlouľení se totiľ Griga ocitl s míčem na hlavě dva kroky před brankovou čarou a proměnit tu ąanci byla pro něho maličkost.
Zpočátku ofenzivně naladěná Slavia, chtějící stejně jako před nedávnem v lize dělat hru a diktovat reľii finále, se najednou cítila vyvedena z konceptu a z míry. Ocitla se nejen v deą»ová sprące, hřmění hromů a křiľování blesků, ale i v letenském tlaku, který se stupňoval a sílil. Mistr, zpočátku aľ chytře vyčkávající, lákající soupeře na svou polovinu a spoléhající na rychlé, jednoduché, ale krajně nebezpečné protiútoky, se vedoucím gólem natolik uklidnil, ľe na jablonecké trávě vzpomínal na své velké chvíle a nalézal svou někdejąí tvář. Předevąím díky neúnavné záloze, která předčila stejnou protivníkovu řadu a přesností, důrazem, a hlavně pak pohyblivostí a rychlostí, ale i přičiněním Grigy, jenľ tentokrát nejen čekal na své gólové ąance, ale připravoval je i jiným. Jako např. ve 37. min., kdy předloľil ideální míč Haąkovi, který rozvlnil slavistickou sí» podruhé. I rozhodčímu Grégrovi se akce jako vystřiľená z fotbalové učebnice určitě moc a moc líbila, ale pro ofsajd gól uznat nemohl.
Ani po změně stran neztratilo pohárové derby náboj, tempo, zajímavost a spád, nebo» motivace obou celků byla dál velká. Sparta si samozřejmě vedení chtěla pojistit (a příleľitosti k tomu měla - největąí v 73. minutě P. Novák, jenľ se ocitl zcela sám před Jánoąem), Slavia se naproti tomu nechtěla vzdát svého snu, ľe by prostřednictvím poháru mohla nakouknout do "Evropy". Kopeckého svěřenci proto zákonitě přidali, na rozdíl od prvního poločasu začali k útočení daleko častěji vyuľívat křídelních prostorů, do ofenzívy se zapojovali i krajní obránci ©imůnek s Beránkem. Efekt slavistického snaľení byl ovąem nulový, nebo» mu chybělo to hlavní - finální přihrávka a koncovka.
©imůnek si kupř. dokázal postupně pohrát s celou letenskou obranou, v ąestnáctce si poloľit na zem a obejít dva protihráče, ale přesně uľ nepřihrál. Siva při několika akcích předvedl totéľ, takľe vyrovnání, a tudíľ alespoň prodlouľení, zůstalo pro tým z Edenu fatou morgánou. Nepomohlo ani dvojnásobné střídání v průběhu poločasu, ani zoufalý závěrečný finią, plný snahy, bojovnosti, vůle, ale i nervozity, a tudíľ i křečovitosti. Nejblíľe k vyrovnání měl střídající Procházka, ale hlavičkoval vedle. Sparta se vrátila k taktice v úvodu finále, kdy také spoléhala na obranu a snaľila se přesnou kombinací drľet míč pod kontrolou a myslela při tom na rychlé protiakce. Tato taktika jí také skutečně vyąla! Nakonec jí vynesla uľ devátý primát v Českém poháru, který po 90minutové jablonecké partii převzal po zásluze z rukou předsedy VFS ČÚV ČSTV J. Kořínka Letenský kapitán I. Haąek.
Rozhodčí: Grégr
Diváci: 9.600 (uvádí se i 9.700 či 9650)
Poznámky: Tisk před zápasem: „Pro dlouhodobé zranění by neměli hrát Jeslínek a Váňa, pro 6 ľlutých karet Mysliveček.”

1 : 6

Poznámky: V tisku vyąlo 26. července. V přípravě jsou s muľstvem Slavie v NSR uľ noví hráči Galbavý a Faktor a z vojny se vrátivąí Kuka, Urban a Feřtek, zatímco rekonvalescenti ©imůnek, Jeslínek a Vandas se připravují v Edenu.

SHSV Emden - Slavia
1 : 12 (1 : 4)

Sestava: Mysliveček, Galbavý, Ondrejčík, Zákostelský, Řehák, Víger, Feřtek
Branky: Mysliveček 3, Galbavý 2, Ondrejčík 2 a Zákostelský 2, Řehák, Víger, Feřtek
Poznámky: Zákostelský byl po tomto zápase se sedmi brankami nejlepąím střelcem týmu. V tisku vyąlo 28. července.

2 : 8

Poznámky: V tisku vyąlo 1. srpna. slavisté z celé této přípravy 6 zápasů vyhráli a jen jeden prohráli.

Branky: 56. Váňa 1:0
Průběh: Na praľskou Slavii se vytáhl účastník národní první fotbalové ligy. Střelcem jediného, ale rozhodujícího úspěchu domácích byl Váňa. Toto jméno se jeątě nedávno objevovalo právě na soupisce červenobílých.
Poznámky: V tisku vyąlo 11. srpna.

3 : 0 (0 : 0)

Datum: 14. 08. 1989, Praha, Eden
Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 1. kolo
Sestava: Jánoą - Klusáček, Mysliveček, Novák (stř.), Ondrejčík, Susko, Urban, Víger, Záleąák, ®ák; stř. Galbavý, Kuka, Zákostelský
Průběh: Mysliveček nedal penaltu, sudí Hycl v závěru přehlédl sraľení Kuky Huttou či Solárův úder ®ákovi.
Branky: Klusáček, Novák, Zákostelský
Diváci: 5.659
Poznámky: Jeden hráč uvedený mezi střídajícími nastoupil od začátku utkání a patří tedy jeątě do základní sestavy, není mi vąak známo, který z nich to byl.

Slavia - Radotín
? : ?

Datum: 16. 08. 1989, Praha, Eden

2 : 0 (1 : 0)

Datum: 20. 08. 1989
Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 2. kolo
Sestava: Jánoą - Klusáček, Kuka (stř.), Mysliveček, Novák (stř.), Ondrejčík, Susko, Urban, Víger, Záleąák, ®ák; stř. Zákostelský, Galbavý
Branky: 23. Varga 1:0, 87. Pecko 2:0
Průběh: Hosté byli rychlejąí, důraznějąí, v útoku přímočařejąí. Brzy se také dostali do vedení, které přineslo na jejich kopačky více klidu a přesnosti. Slavia měla velkou ąanci uľ v první půli, Ekhardt vąak vykopával z prázdné brány. Mladý, zraněními zdecimovaný tým Slavie tedy na vyrovnání měl, ale ąance Kuky a Myslivečka přiąly vniveč.
Diváci: 8.375

Slavia - Inter Bratislava
2 : 2 (1 : 2)

Datum: 24. 08. 1989
Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 3. kolo
Sestava: Jánoą - Jeslínek, Klusáček, Mysliveček, Novák, Ondrejčík, Susko (stř.), Urban, Víger (stř.), Záleąák, ®ák; stř. Vandas, Zákostelský
Branky: 27. Weiss 0:1, 35. Luhový 0:2, 40. ®ák z pen. 1:2, 89. Urban 2:2
Průběh: Jen sám sobě mohl bratislavský Inter „poděkovat” za to, ľe si místo první podzimní výhry odvezl z Edenu jen bod. V epilogu třetího ligového kola byl lepąím, nebezpečnějąím a hlavně Po půlroční absenci zaviněné zraněním se v sestavě Slavie opět objevil někdejąí kapitán Jeslínek (vlevo). Ani jeho přítomnost vąak nezamezila chybám domácí obrany v souboji s Interem, takľe Kopeckého svěřenci nakonec brali s povděkem remízu. Na snímku střílí mladąí z bratrů Luhových, Luboą…fotbalovějąía muľstvem, jenľe své přednosti prokazoval pouze v první půli. Po změně stran začal nepochopitelně hájit hubené vedení a za pasivitu byl potrestán.
Zraněními, nemocemi a tresty zdecimovaná Slavia se sice od prvních minut snaľila dělat hru, uchopit aktivitu a zatlačit soupeře do ofenzívy, k čemuľ mělo poslouľit osobní krytí nejnebezpečnějąích hráčů soupeře, jenľe jejich snaľení bylo čistě platonické a efekt nepřináąelo. Absence ąesti hráčů základní sestavy byla totiľ aľ přílią patrná, neúčast dirigenta Frýdy téměř nenahraditelná a kdyľ navíc musel trenér Kopecký zpřeházet sloľení týmu a např. Klusáčka z postu stopera vysunout do zálohy, bylo jasné, ľe domácí budou mít problémy nejen s protivníkem, ale předevąím sami se sebou... Tuąení se také skutečně začalo po necelé půlhodině naplňovat, nebo» hosté dvakrát udeřili a za 7 minut vedli 2:0. Nejprve totiľ proąel domácí obranou Lancz a naservíroval Jakubcovi přihrávku z říąe snů a pohádek, mladík v ľlutočerném dresu se jí vąak zalekl, téměř na brankové čáře se dvakrát po sobě netrefil do míče, ale rutinér Weiss vąechno napravil a Inter do vedení dostal. ©okovaná Slavia se jeątě neprobrala ze zlého snění, kdyľ Weiss zaúřadoval podruhé. Tentokrát pro změnu utekl Suskovi a jeho centr poslal mladąí z bratrů Luhových hlavou do sítě. Ke cti domácích budiľ poznamenáno, ľe ani takovéto k. o. je nesrazilo do kolen, ale začali bojovat jeątě usilovněji neľ v úvodu. Za své snaľení se také dočkali zaslouľené odměny - po faulu na Urbana přiąla penalta, kterou ®ák neomylně proměnil a postaral se tak o doping pro svůj tým do druhého poločasu.
Ten po přestávce skutečně působil... Jednak proto, ľe trenér Kopecký posílil útok a po roční absenci poslal na ligový trávník Vandase, hlavně vąak proto, ľe rychlejąí, techničtějąí a nápaditějąí Inter nepochopitelně vyklidil pole a začal jen bránit hubené vedení. Domácí tak měli dostatek prostoru, volnosti i času k vytrvalé ofenzivě, která skutečně přiąla trvala 25 minut. Jejím výsledkem vąak byla jen hlavička Urban a bomba ®áka z trestného kopu do tyče. Teprve kdyľ uľ seąívaní fanouąci houfně opouątěli Eden, usmířil Urban ty nejvěrnějąí z věrných. Hlavou zachránil domácím bod a Inter dokonale potrestal za pasivitu.
Rozhodčí: Benedik
Diváci: 5.204

Datum: 28. 08. 1989, Praha, Sparta (udává se i 27. srpna)
Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 4. kolo
Sestava: Jánoą - Víger, Jeslínek, Záleąák - T. Urban, Klusáček, Mysliveček, ®ák (Vandas) - Kuka, Řehák
Branky: 11. Skuhravý 1:0, 17. Haąek 2:0, 62. Bílek z pen. 3:0
Průběh: Mladý slavistický gólman Jánoą se stal smutným hrdinou 105. derby praľských „S”. V pouze Spartě se v tradičním derby se svým rivalem z Edenu podařila dokonalá odplata za jarní vrąovickou prohru, fotbal vąak i tentokrát zůstal za očekáváním. Na snímku střílí domácí Kukleta (vlevo), slavistická trojice Víger, Ondrejčík a Jeslínek přiąla jako obvykle v průběhu derby pozdě…průměrném zápase, jenľ zůstal hodně za očekáváním a v němľ domácí hráli jen to, co k bezpečnému vítězství potřebovali, zanechal totiľ svůj výrazný autogram pod vąemi třemi inkasovanými brankami, a tím i pod prohrou svého týmu.
Nic horąího snad Slavii v úvodu derby ani potkat nemohlo... Deset minut se snaľila hrát na Letné rovnocennou roli a drľet s favorizovanou Spartou krok. Jaká to naivní představa! Jak poąetilé předsevzetí! Jaká troufalost! Zvláątě, kdyľ hostující obrana jakoby nebyla na záměrech svého muľstva přílią zainteresována, zejména, kdyľ brankář Jánoą se asi tělem i duąí zapoměl v Edenu, takľe neľ si pořádně sáhl na míč, prohrával jeho tým rozdílem dvou gólů...
Nejdříve totiľ slavistický brankář neudrľel Vrabcovu bombu zpoza ąestnáctky a Skuhravý míč v pádu doráľel, pouhých ąest minut poté Jánoą pro změnu zaspal při centru Němečka a Haąkovi nedalo mnoho práce hlavou letenské vedení pojistit. slavistická pohroma mohla být dokonána v 21. min., kdy si Čabala proąel ąestnáctkou jako po lázeňské promenádě a nabídl Grigovi, aby si také dal gól. Domácí kanonýr ale hlavičkoval jen do padajícího brankáře! Kopeckého svěřenci pak zkusili hrát, co původně chtěli, jenľe vąe uľ byla marnost nad marnost. Muľstvu chyběl systém i dirigent, v obraně zely obrovské díry, útočné snaľení ztroskotávalo na zoufalých nepřesnostech. Sparta tak s klidem a suverénně reľírovala derby k obrazu svému a mohla své vedení jeątě zvýąit, kdyľ těsně před přestávkou po Čabalově „ulici” utekl Kukleta, ale tváří v tvář Jánoąovi nepochodil, stejně jako v zápětí Haąek.
Po přestávce uľ byla předkládaná fotbalová nadílka hubená a jako čajíček slaboučká. Ani penalta nařízená po Němečkově sraľení Jánoąem a bezpečně proměněná Bílkem nepřinesla oľivení, natoľ aby pozvedla úroveň. Spartu snad mohly utěąit dva body a dokonalá odplata za jarní prohru 0:3 v Edenu, Slavia se vąak po předvedeném výkonu nemohla utěąovat vůbec ničím!
Diváci: 9.000
Trenér: I. Kopecký: „Sparta hrála velice dobře v místech, kde se dne fotbal rozhoduje - tedy v ąestnáctkách. Navíc dala brzy gól a namísto nátlakové hry si chodila do naąí otevřené obrany jak se jí zachtělo. Jánoąe jsem chtěl po druhém gólu střídat, ale protoľe jsem ho vytipoval jako jedničku a nechtěl jsem nalomit jeho psychiku, nechal jsem ho nakonec v brance.”

3 : 1 (2 : 0)

Datum: 01. 09. 1989 Druh zápasu: 1. liga 1989/90, 5. kolo
Sestava: Jánoą - Faktor (stř.), Jeslínek, Klusáček, Kuka, Mysliveček, Řehák, Urban, Víger, Záleąák, ®ák (stř.); stř. Novák, Ondrejčík
Branky: Víger, Mysliveček, Kuka - Karoch
Diváci: 4.646