Poznámky: Slavia se stala vítězem celého turnaje.

Datum: 13. 02. 1938, Praha, Sparta
Druh zápasu: Celostátní liga 1937/38
Sestava: Bureą - Černý, Daučík - Vodička, Průcha, Jezbera - ©imůnek, F. Svoboda, Bican, Vl. Kopecký, Sobotka
Branky: Bouček 1:0, Bican 1:1, Radó 2:1, Říha 3:1, Nejedlý 4:1, Zeman 5:1
Průběh: Premiérově hrál v derby Bican, dal i svůj první gól, ale na spar»anskou „maąinu” to nestačilo. Po prvním poločase se zdálo, ľe půjde o zcela vyrovnané utkání, jenľe po změně stran se slavistická obrana úplně zhroutila a útok uľ také nic nezahrál.
Rozhodčí: Novák
Diváci: 18.000
Trenér: E. Seifert
Poznámky: Zápas se asi hrál ve 12. kole.

Druh zápasu: přátelský
Průběh: Celou hodinu to bylo 0:0, pak během třinácti minut dala Slavia 4 branky.

Branky: Bradáč 5, Bican 3
Průběh: Ačkoliv Slavii chyběl nemocný Horák, přesdvedla vynikající fotbal. Kopecký byl v záloze nepřekonatelný a s polu s Noľířem ovládali celý střed hřiątě. Bican dirigoval ze spojky útok a Bradáč po jeho přihrávkách střílel jako nikdy předtím.

Slavia - Preston North End FC
6 : 1 (4 : 1)

Datum: květen 1938, Praha
Sestava: Plánička - Černý, Daučík - Bouąka, Noľíř, Kopecký - Horák, ©imůnek, Bradáč, Bican, Vytlačil
Branky: Bican 1:0, Mc Intir 1:1, 12. Bican 2:1, 30. Horák 3:1, Vytlačil 4:1, Bradáč 5:1, 90. ©imůnek 6:1
Průběh: Preston byl tehdejąí čerstvý vítěz Anglického poháru. Jenľe Slavia vedla od prvních sekund 1:0. Horák střílel, anglický brankář jeho tvrdou bombu vyrazil, ale na Bicanův míč uľ nestačil reagovat. V 10 min. Angličané McIntirem vyrovnali a ve 12. Slavia znovu vedla, kdyľ po Bradáčově přihrávce dal svůj druhý gól Bican. Ve 30. minutě trefil ©imůnek břevno a odraľený míč usměrnil do branky Horák hlavou. Čtvrtý gól padl po centru Horáka, střílel Vytlačil. Bican procházel anglickou obranou, jak chtěl. V jednu chvíli si na něho vyąlápl robustní obránce Gallimoore s jasným úmyslem, ľe jej vyřadí ze hry. Bican v posledním okamľiku ucukl a Gallimoore ąel sám k zemi. Ve druhém poločase nejdříve Bradáč zvýąil a v posledních sekundách přiklepl ©imůnek přihrávku Kopeckého.
Diváci: 20.000
Poznámky: Angličané prý byli z výkonu Slavie doslova vyděąení.

Beogradski ASK - Slavia
2 : 3 (0 : 3)

Datum: 1938, Beograd
Druh zápasu: Středoevropský pohár, 1. kolo
Sestava: Bokąay - Kopecký, Horák, ©imůnek, Bradáč, Bican, Vytlačil
Branky: Vytlačil 1:0, Bradáč, Horák - 83. Podgradski 1:3, Boľovič 2:3
Průběh: První gól dal Vytlačil přímo z rohového kopu. V polovině prvního poločasu to bylo uľ 3:0. Po změně stran vąak Slavia trochu polevila, sedm minut před koncem Jugoslávci sníľili a záhy přidali druhý gól.

Slavia - Beogradski ASK
2 : 1 (1 : 0)

Datum: 04. 07. 1938, Praha
Druh zápasu: Středoevropský pohár, 1. kolo, odveta
Branky: ©imůnek, 1:0, Podgradski 1:1, Bican z pen. 2:1
Průběh: ©imůnek dal vedoucí branku, Podgradski po změně stran vyrovnal. Za stavu 1:1 vedl Beogradski na rohy 9:3 a útočil a útočil. Pak byl v pokutovém území sraľen Horák a nařízenou penaltu proměnil Bican.
Diváci: 25.000
Poznámky: ČK: Manola (Beograd)

Slavia - AS Ambrosiana-Inter
9 : 0 (2 : 0)

Datum: 11. 07. 1938, Praha
Druh zápasu: Středoevrospký pohár, čtvrtfinále
Branky: 35. Bican 1:0, 37. Horák 2:0, 47. Vytlačil 3:0, 56. Bican 4:0, 60. Bradáč 5:0, Bican 6:0, 65. Horák 7:0, 70. Bican 8:0, 80. Vytlačil 9:0
Průběh: V první půlhodině se Slavia i přes značnou převahu nedostala ani jednou do střelecké pozice. Po 30 minutách a za stavu 0:0 si prohodili Bican s Bradáčem místa. A teprve pak se začalo Slavii dařit. Ve 35. minutě dal první branku Bican, druhou o dvě minuty později Horák. Za tohoto stavu se odcházelo do ąaten a nikdo netuąil, jaký debakl si italský celek odveze. Po přestávce, ve 47. min., vystřelil Horák a Vytlačil poslal odraľený míč do sítě. Daląí gól přidal po české uličce a po spolupráci s ©imůnkem Bican. Potom se k míči 30 metrů od branky postavil Bradáč a nevídanou bombou zvýąil na 5:0. Diváci jásají, Bican při daląím nájezdu prokličkoval obranou a zasunul míč podél končetin ztuhlého brankáře Peruchettiho do branky poąesté a ihned nato skóroval Horák. 7:0! Lidé uľ ąíleli nadąením, sportovní komentátor, pan Laufer, jak se po zápase sám přiznal, nemohl ani mluvit. Osmý gól vstřelil v 70. opět Bican a na 9:0 upravil Vytlačil bombou po Bicanově přihrávce. Mistr Itálie jeątě nikdy tolik neprohrál.
Poznámky: Slavia překonala tímto vítězstvím vąechny dosavadní rekordy Středoevropského poháru. AS Ambrosiana-Inter dnes nese název Inter Milán. Jméno Ambrosiana uľívala pouze v předválečném a válečném období.

AS Ambrosiana-Inter - Slavia
3 : 1 (1 : 1)

Datum: červenec 1938, Milán
Druh zápasu: Středoevrospký pohár, čtvrtfinále, odveta
Sestava: Bokąay - Bradáč, ©imůnek, Černý, Bican
Branky: 25. Vytlačil 0:1, Locatelli 1:1, Frossi 2:1, Ferrari 3:1
Průběh: Před téměř prázdným hlediątěm a za obrovského vedra (teploměr ukazoval 38°C ve stínu), nastoupil italský mistr s pěti novými hráči. Ve 25. minutě přihrál Bican Vytlačilovi, a ten dal první branku zápasu. Více neľ na hru se teď vąak slavisté museli soustředit na italské kopačky. Schuber ąlapal po Bradáčovi, Bokąay měl po asi nezaviněné sráľce s Ferrarim slabý otřes mozku, Černý se ©imůnkem zápas dokulhali. Bradáč byl potom dvacet minut mimo hru, protoľe mu musela být pěti stehy seąita hlava. Pokud jde o výsledek, jeątě v prvním poločase vyrovnal Locatelli, po přestávce si otřesený Bokąay srazil Frossiho míč do vlastní sítě a poslední branku dal sám Ferrari.
Diváci: necelých 8.000

AC Genova 1893 - Slavia
4 : 2 (2 : 1)

Datum: 24. 07. 1938, Janov
Druh zápasu: Středoevropský pohár, semifinále
Sestava: Bican, Horák, Vytlačil, Černý, Bradáč
Branky: Figliola 1:0, Morselli 2:0, Horák 2:1, Vytlačil 2:2, 70. Morselli 3:2, 80. Cattaneo 4:2
Průběh: Opět se hrálo za hrozného vedra. Janov se chtěl pomstít za Ambrosianu. Vedl po brankách Figlioly a Morselliho uľ 2:0, kdyľ se opět prohodili Bican s Bradáčem. Pak Bican prodlouľil na Horáka a bylo to 2:1. Ve druhé půli vyrovnal Vytlačil, ale pak vrhli Italové vąechny síly do útoku a v 70. a 80. minutě dali dva góly.

10. Bican 1:0, 14. Bican 2:0, 67. Bican 3:0, 78. Bican 4:0
Průběh: V 10. minutě padla první branka. Autor Bican, přihrával Bradáč.
Ve 14. minutě padla druhá branka. Autor opět Bican, tentokrát skóroval po nádherné Noľířově akci.
Ve 22. minutě padl první Ital. Černý přivodil sotva uzdravenému Bertonimu dvojitou frakturu holeně. Italové začali běsnit a mstít se za zraněného druha.
V 63. minutě padla první facka. Autor Morselli, obětí je maličký Kopecký, vpád italských činitelů na hřiątě, policie dělá pořádek.
V 67. minutě padla třetí branka. Autor Bican. Střílel Vytlačil, Agostini uľ padal na míč, ale Bican balónu v poslední chvíli udělil směr do opačného rohu branky.
V 69. minutě padla druhá facka. Autor Morselli, jenľ dostal zálusk na Noľíře, který to vąak agresorovi ihned odvedl. Oba jsou vyloučeni.
V 78. minutě padla čtvrtá branka. Bican obdrľel na středové čáře Horákovým přiklepnutím od Bradáče míč, dal Bigognovi jesle, obeąel vąechny a z plného trysku vmetl míč do ąibenice.

Branky: Bican, Horák, ©imůnek, Vytlačil
Průběh: Slavia nastoupila v nejsilnějąí sestavě, v prvním poločase dokonce chytal Plánička. Bican byl skromný, dal domácím pouze jeden gól.
Diváci: 3.000
Poznámky: Padlo 14 branek, vypilo se na 1000 piv a na vstupném se vybralo několik tisíc korun. Josefu Bicanovi bylo tento den uděleno domovské občanství v obci Slivenec.

3 : 3

Datum: srpen 1938
Druh zápasu: Celostátní liga 1938/39, 1. kolo
Sestava: Bouąka, Kopecký, Daučík II.
Průběh: Za stavu 3:3 bylo utkání pro průtrľ mračen přeruąeno, nedohrálo se a bylo anulováno.

Slavia - Ferencváros FC
2 : 2 (2 : 1)

Datum: 04. 09. 1938, Praha, Strahov
Druh zápasu: Středoevropský pohár, finále
Sestava: Bokąay - Černý, Daučík I. - Průcha, Daučík II. (Noľíř), Kopecký - Horák (Vacek), ©imůnek, Bican, V. Bradáč, Vytlačil
Branky: 30. Keményi 0:1, 34. Bican 1:1, 36. ©imůnek 2:1, 62. Kiss 2:2
Průběh: Po půlhodině hry udělal znervóznělý Daučík zbytečný faul a Keményi dal po trestném kopu Maďarů hlavou první gól utkání. Po pěti minutách, ve 34., vyrovnal Bican. A hned na to vzniká druhá branka. Akci zaloľil Daučík, přihrál míč Bicanovi a ten přihrál nabíhajícímu ©imůnkovi - 2:1. Ale po poločase, po Průchově chybě, vyrovnal Kiss na 2:2. Experti a novináři soudili, ľe naději na úspěch mohla udrľet jen výhra o 3 góly.

Branky: 11. Vytlačil 0:1, ©imůnek 0:2
Průběh: Slavia věděla, ľe nemá co ztratit. Začala odváľně a uľ ve 2. min. napálil Vytlačil míč do brankáře. Pak ale začali hrát Maďaři a slavisté nedělali nic jiného, neľ ľe se bránili. Bokąay měl mimořádně ą»astný den, takřka zázračně zneąkodnil několik střel Sárosiho a Toldiho. V 11. minutě přihrál Bican Vytlačilovi a ten dal z těľkého úhlu první branku Slavie. Domácí odpověděli novou vlnou útoků. Po jednom z protiútoků se vąak k míči dostal znovu Vytlačil a nádherným, načechraným centrem jej poslal před maďarskou branku. Tam si naběhl ©imůnek a hlavou vstřelil druhý gól. Slavia vyhrála 12. ročník soutěľe.
Rozhodčí: Jewell (Anglie)
Diváci: 35.000

0 : 1 (0 : 1)

Věchet tentkrát rychlejąí neľ Kopecký.

Datum: 30. 10. 1938, Praha, Sparta
Druh zápasu: Celostátní liga 1938/39
Sestava: Bokąay - V. Bouąka, Daučík - Průcha, Noľíř, Kopecký - ©imůnek, Vacek, Bican, V. Bradáč, Vytlačil
Branky: 36. Bican 0:1
Průběh: Slavia ověnčená ziskem Středoevropského poháru měla velkou územní převahu. Bicanovi přihrál na jedinou branku utkání Vacek.

Sestava: Noľíř
Poznámky: I. Čs©K Bratislava ze soutěľe vystoupil a jeho výsledky byly anulovány.

Diváci: 2.000
Poznámky: Teplota byla asi 20°C pod nulou a hrálo se v trenýrkách.

Začátkem února sehrála Slavia meziměstský zápas ve ©trassburku a prohrála tam 3:1.